slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Споживачам електроенергії

Придніпровська залізниця рекомендує споживачам самостійно знизити електроспоживання у період з 8 до 22 години

Враховуючи напружену ситуацію з поставками палива на теплові електростанції, Міненерговугілля звернулося до електропередавальних організацій із проханням забезпечити дотримання встановлених Міністерством режимів електроспоживання в осінньо-зимовий період.

Своїм листом від 11.09.2015 №03/32-5044 «Щодо забезпечення режимів електроспоживання» Міністерство енергетики та вугільної промисловості України повідомило енергопостачальні компанії про напружену ситуацію із поставками палива на теплові електростанції, що може спричинити порушення роботи Об'єднаної електроенергетичної системи України (ОЕС).

Особливо висока загроза порушення стабільності роботи ОЕС України може виникнути у періоди різкого зниження температури навколишнього середовища до настання опалювального сезону, коли населення та інші споживачі починають масово використовувати прилади електрообігріву та інше.

У разі виникнення кризового становища в ОЕС України та для забезпечення стабільності її роботи енергопостачальні компанії, згідно із чинним законодавством та нормативно-правовими документами, будуть вимушені застосувати радикальні заходи, серед яких введення графіків обмеження, аварійного та погодинного відключення.

Для зниження електроспоживання ДП «Придніпровська залізниця» застосовує комплекс заходів, серед яких:

- інформування населення щодо забезпечення самостійного зниження електроспоживання у період з 8 до 22 години доби та економічної доцільності переходу на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу;

- проведення роз’яснювальної роботи з підприємствами з питань важливості зниження споживання електроенергії та потужності (особливо у години ранкового та вечірнього максимуму ОЕС України), розроблення ними комплексу додаткових заходів для самостійного зниження навантаження в години максимуму, а також економічної доцільності споживання електричної енергії за нижчим тарифом у нічний період доби.

Крім того, ПАТ звернулося до споживачів, які мають власні джерела живлення, у тому числі альтернативні, із проханням використовувати ці джерела з метою зниження електроспоживання від ОЕС України у період з 8 до 22 години.

«На осінньо-зимовий період 2015-2016 років у ДП «Придніпровська залізниця» складено графіки аварійних вимкнень, погоджено їх з територіальною службою Держенергонагляду, обласними державними адміністраціями. На даний час залізниця очікує від Міненерговугілля інструкції про складання і застосування графіків аварійних вимкнень».

Для запобігання порушення роботи ОЕС України, а також з метою економного використання енергоресурсів ДП «Придніпровська залізниця» звертається до мешканців регіону із рекомендацією самостійно знизити електроспоживання у період з 8 до 22 години доби. Нагадуємо, що зниження електроспоживання може бути також економічно вигідне споживачам регіону у разі розрахунків за тарифами, диференційованими за періодами часу.

ДО УВАГИ ПОБУТОВИХ СПОЖИВАЧІВ!

Ви можете сплачувати за спожиту вночі електроенергію на 50% менше!

Для цього необхідно звернутися до постачальника електричної енергії з заявою щодо вибору тарифу для розрахунків за тарифами диференційованими за періодами часу:

2-х зонний тариф:

• у денний час (з 7:00 до 23:00) — тариф буде таким, як і зараз;
•  у нічний час (з 23:00 до 7:00) — тариф буде меншим на 50%

або 3-х зонний тариф:

 • У піковий період (з 8.00 до 11.00, з 20:00 до 22:00) – тариф буде більшим на 50%
 • У напівпіковий період (з 7:00 до 8:00; з 11:00 до 20:00; з 22:00 до 23:00) – тариф звичайний
 • У нічний період (з 23:00 до 7:00) тариф на 60% менший

 

Що дає встановлення багатозонного лічильника?

Якщо у Вас встановлений багатозонний лічильник, Ви платите за електроенергію спожиту вночі на 50% менше у разі 2-зонного обліку та на 60% менше у разі 3-зонного обліку. Багатозонні лічильники допомагають економити гроші!

При розрахунках за зонним лічильником до Вашого діючого тарифу застосовуються коефіцієнти. У результаті виходить, що Ви сплачуватимете за різними тарифами.

Тарифи залежать від часу доби коли Ви використовували електроенергією. Цю інформацію фіксує зонний лічильник завдяки вбудованому годиннику.

Щомісячну економію коштів Ви регулюєте самостійно

Якщо Ви хочете економити більше грошей — відкоригуйте свої звички щодо використання електроприладів. Наприклад, вмикайте пральну та посудомийну машину або бойлер вночі, коли електроенергія коштує дешевше.

 

Для прикладу, подивіться скільки коштують 100 кВт•год електроенергії при різних видах обліку

Вид обліку

Умови

Час дії тарифу

Приклад: 
вартість 100 кВт•год
у різні періоди доби

1 зона

незмінний тариф протягом доби

незмінний тариф протягом доби

незмінний тариф протягом доби — 36,60 грн.

2 зони 
(день/ніч)

 • вдень тариф буде звичайним; 
 • за електроенергію спожиту вночі потрібно сплатити лише 50% вартості
  • з 7:00 до 23:00;

 

 

 • з 23:00 до 7:00
 • день — 36,60 грн.

 

 •     ніч  — 18,30 грн.

3 зони
(пік/напівпік/ ніч)

 • пік — тариф буде вище від звичайного на 50% ; 

 

 • напівпік — тариф буде звичайним; 

 

 • ніч — потрібно буде сплатити лише 40% вартості 

з 8:00 до 11:00;
з 20:00 до 22:00

з 7:00 до 8:00;
з 11:00 до 20:00;
з 22:00 до 23:00

з 23:00 до 7:00

 • пік — 54,90 грн.

 

 

 • напівпік — 36,60 грн.

 

 • ніч — 14,64 грн.

* Приклад наводиться на основі тарифу «Для населення, (у тому числі, яке проживає в житлових будинках, обладнаних кухонними електроплитами)» за обсяг до 100 кВт•год.

Рекомендації щодо економного використання електричної енергії в домогосподарствах

 

ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ  ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ!

 

Інформуємо Вас про можливість економії коштів на оплату електричної енергії.

В умовах зростання тарифів на електроенергію дедалі більшої актуальності набуває питання її економії, впровадження сучасних енергозберігаючих практик. При цьому слід чітко усвідомлювати, що енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості спожитої електроенергії – і, відповідно, за ті ж самі гроші.

У певних випадках допоможе заощадити установка багатотарифного лічильника електроенергії. Багатотарифний лічильник рахує спожиту електроенергію як за обсягом так і з розбивкою на тарифні зони в залежності від часу доби. Трьохзонний тариф вигідний для будинків з електричним опалюванням і використанням теплоакумуляторів, де споживання електроенергії на опалювання в нічний час набагато перевищує всі побутові витрати. Двозонний тариф вигідний всім споживачам, які можуть при його використанні включати енергоємні прилади, наприклад, бойлер, посудомийну чи пральну машини під час дії дешевшого «нічного тарифу».

Практично в кожній квартирі є такі собі «чорні діри», крізь які утікають і електроенергія, і кошти хазяїв. Представляємо вам невеличкий перелік таких «чорних дір» та розроблений комплекс порад, як зменшити витрати з сімейних бюджетів, не відмовляючись при цьому від звичного режиму користування електроприладами.

 

1. Освітлення в помешканні

За підрахунками експертів, близько 30% загального обсягу споживання електроенергії у побуті припадає саме на освітлювальні прилади, тож це – «чорна діра» номер один. Але вдаватися до крайнощів та сидіти у темряві не варто. Просто не залишайте увімкненим освітлення у кімнатах, якщо в цьому немає потреби.

За можливості замініть старі лампочки на нові енергозберігаючі, які зменшують споживання електроенергії у 5 разів. Ще більш економічними є світлодіодні лампи, які за тієї ж потужності споживають у 10 разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання.

Максимальне використання природного освітлення дозволяє зменшення витрати електроенергії на штучне освітлення. Майте це на увазі і стежте за чистотою вікон в квартирі.

 

2. Холодильник

Перш ніж відкривати холодильник, пам’ятайте, що кожна зайва секунда його відчиненої двері обертається додатковими хвилинами роботи компресора. Доречно також завжди тримати холодильник повністю завантаженим, адже що більшою є ємність холодних продуктів, то менше холоду втрачається при відкритті дверей. Крім того холодильник – передусім, морозильну камеру – слід тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожувати та мити. Також треба стежити за тим, щоб дверцята холодильника були щільно закриті.

Перш, ніж поставити їжу до холодильника, охолодіть її, бо, по-перше, гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше, щоб її охолодити, і, по-друге, може нагріти інші продукти, що призведе до їх псування.

Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів. Також холодильник, за можливістю, повинен бути розташований подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів.

Пам’ятайте, що навіть найбільш економічний сучасний холодильник за місяць споживає близько 35-40 кВт електроенергії, але споживання може зрости й до 80 кВт, якщо не дотримуватись вищенаведених рекомендацій.

 

3. Прилади в режимі очікування («standby»).

Режим standby для телевізора доречний, якщо ви залишили його на кілька хвилин, а не на всю ніч, бо навіть в режимі очікування він може споживати від 0,2 до 10 Вт на годину – а це означає від 34 до 68 кВт марно витраченої електроенергії на рік. Ще у 25 кВт годин на рік обійдеться Вам невід’єднана від енергоживлення мікрохвильова піч. Адже навіть непрацюючі на перший погляд, але не відключені від мережі комп’ютер, музичний центр чи телевізор продовжують споживати електроенергію.

Тож не залишайте електроприлади у режимі очікування. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується, а ще краще – взагалі виймати штекер з розетки. До того ж, такі заходи вбережуть пристрої від впливу можливих перепадів напруги. Ті ж, хто має можливість інвестувати певні кошти в енергоефективність, можуть встановити автоматичні вимикачі.

 

4. Електроплита

Якщо у вас електроплита, варто придбати спеціальний посуд із нержавіючої сталі, при цьому дно посуду має бути не менше за розмір конфорки, щоб уникнути втрат тепла.

Вимикати плитку слід за 10-15 хвилин до повної готовності страви. Дуже економічною порівняно з електроплитою у використанні є пароварка, яка споживає електроенергії у 5-6 разів менше.

Трубчасті конфорки електроплит з плавним регулюванням потужності нагріву набагато економніші і довговічніші за чавунні конфорки із ступінчатим регулюванням. Індукційні електричні плити ще більш економніші за звичайні електричні плити з конфорками розжарювання.

 

5. Праска

Якщо ви перериваєте прасування (більш ніж на хвилину), краще вимкнути праску, адже сучасні подібні прилади нагріваються до робочої температури за лічені секунди, а от енергоспоживання її становить 1,5 – 2 кВт на годину. Не важко розрахувати, у що обійдеться вам кожна зайва хвилина її роботи.

 

6. Електрочайник

При користуванні електрочайником не кип’ятіть зайву воду. Наливайте саме стільки, скільки вам необхідно. Адже та вода, що вам не знадобиться, швидко охолоне, і її знову доведеться кип’ятити перш, ніж вживати – отже ваш електрочайник працюватиме зайвий час – а це означає близько 2 кВт на годину, витрачених марно.

 

7. Мобільні телефони, фотоапарати та інші прилади «на зарядці»

Намагайтеся використовувати електроенергію для зарядження акумуляторів ефективно. Не варто залишати, приміром, мобільні телефони підключеними до електромережі довше, ніж це потрібно для повної зарядки акумулятора. Пам’ятайте, що цей прилад, навіть повністю заряджений, все одно споживає від 2 до 3 ватт електроенергії на годину, тобто, до 20-25 кВт на рік.

 

8. Кондиціонери, бойлери, електроопалювальні установки

Можливо, хтось скаже, що без таких зручностей як кондиціонер або бойлер можна й обійтися – адже якось жили без них років двадцять – тридцять тому. Втім заощадити можна, і не вдаючись до таких крайнощів. Для цього достатньо переглянути та, за необхідності, перебудувати ваш «графік» користування енергоємними електроприладами. Приміром, навіщо вашому кондиціонеру працювати вдень, коли ви на роботі, адже тепло чи прохолода потрібні вам, а не вашій оселі. До того ж, якщо у вас встановлений багатотарифний лічильник, використання енергоємних приладів вночі обійдеться вам мінімум удвічі дешевше від звичайного тарифу.

Не застосовуйте електроопалювальні агрегати в будинку, якщо в тому немає гострої необхідності. Краще проведіть цілеспрямовану роботу по утепленню вікон та дверей. Не закривайте гардинами і не захаращуйте меблями батареї центрального опалення.

Витрачайте електроенергію розумно. Пам’ятайте: за ті ж самі гроші вдумливий економний споживач може отримати у 2-3 рази більше послуг, ніж пересічний обиватель, що не звик рахувати власні кошти.

Придніпровська залізниця повідомляє:

З 01 березня 2016 року відбудеться третій етап підвищення тарифів на електричну енергію для населення, при цьому середнє підвищення тарифів становитиме 25%.

При цьому економічно-обґрунтований рівень тарифу на електричну енергію для населення станом на 01 січня 2016 року складає 194,40 коп./кВт∙год (з ПДВ). Звертаємо увагу, що для уразливих верств населення, зокрема для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості) та гуртожитках встановлені тарифи на найнижчому рівні.

ЩОДО ОТРИМАННЯ СУБСИДІЙ!

Інструкція по субсидії

Декрація про доходи

Заява про субсидії