slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Накладна ЦІМ/СМГС

Уніфікована транспортна накладна ЦІМ/СМГС

Рішення про розробку уніфікованої транспортної накладної ЦІМ/СМГС, застосування якої надає можливість перевозити вантажі в сполученні Схід-Захід-Схід без переоформлення на кордоні накладної одного транспортного права на накладні іншого права, прийняте на Конференції по міжнародному транспортному праву, яка відбулася 21-22 жовтня 2003 року у Києві.

Протягом 2004-2006р.р. представники Укрзалізниці активно брали участь в розробці уніфікованої накладної ЦІМ/СМГС. Результатом дворічної роботи фахівців залізниць Німеччини, Польщі, України, Білорусії, Латвії, Росії, Литви при підтримці Комітетів ЦІТ і ОСЗ ОТІФ, ЄС з'явилася накладна, що представляє собою синтез накладних ЦІМ і СМГС. Рішення про впровадження єдиної накладної ЦІМ/СМГС було прийняте на 34-й сесії Наради Міністрів транспорту Організації співдружності залізниць (ОСЗ), що відбулося 13-15 червня 2006 р. в Софії.

Перевезення за накладною одночасно вирішує ряд пріоритетних задач. По-перше, спрощується процедура перетину митного кордону, що дозволяє прискорити рух вантажів через суміжні держави, а значить, підвищиться ефективність товарообороту. По-друге, зменшуються транспортні витрати і підвищується якість обслуговування. І, по-третє, стає більш абсолютною технологія експортно-імпортних взаємодій з іноземними залізницями. Крім того, для представників митних органів перевезення за уніфікованою накладної також є оптимальним, оскільки з’являється можливість відстеження руху вантажу (мова йде про транзитні транспортні перевезення) від відправника до одержувача.

Офіційно накладна набрала чинності 1 вересня 2006р. Вантажовласники при відправленні вантажів в країни Західної Європи, де застосовується інше транспортне право (КОТІФ), при оформленні перевезення можуть використовувати уніфіковану накладну ЦІМ/СМГС.

Інформація по накладній ЦІМ/СМГС розміщена на офіційному сайті ПАТ "Укрзалізниця" у розділі «СМГС».

Щодо консультацій по накладній ЦІМ/СМГС просимо звертатись до відділу організації комерційної роботи та умов перевезень служби комерційної роботи та маркетингу начальник відділу: (056) 793-02-19; старший інспектор: (056) 793-01-77.