Доступна приймальня - Рекомендації щодо зовнішнього вигляду відвідувачів управління залізниці

щодо зовнішнього вигляду (дрес-коду) працівників та відвідувачів будівлі управління залізниці

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Ці Рекомендації поширюються на працівників залізниці та на відвідувачів будівлі управління залізниці, що перебувають під час виконання трудових обов’язків у будівлі управління залізниці в робочий час, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку.

1.1. Важливим елементом культури у сфері ділових стосунків є культура одягу. Стандарт поведінки у цій сфері визначають правила дотримання ділового стилю одягу – дрес-код.

1.2. Вимоги щодо дотримання ділового стилю одягу (дрес-код) покликані сприяти формуванню та підтримці іміджу підприємства з високою культурою розвитку персоналу і висококваліфікованими спеціалістами та створювати відповідну атмосферу при діловому спілкуванні.

1.3. Статус залізниці, як державного підприємства, передбачає наявність високого рівня загальної культури та ділового етикету як у сфері спілкування, так і у зовнішньому вигляді.

1.4. Належний зовнішній вигляд та діловий стиль одягу налаштовує на серйозне та відповідальне ставлення до роботи, сприяє повноцінному робочому процесу, об’єднує працівників залізниці, підкреслюючи їх єдність, цілеспрямованість і високий рівень культури та професіоналізму, а також демонструє повагу до контрагентів.

1.5. Діловий стиль одягу працівників залізниці дисциплінує, додає упевненості у собі, сприяє концентрації уваги на якості виконуваної роботи, а не на зовнішньому вигляді.
Водночас відвідувачі будівлі управління залізниці сприймають діловий зовнішній вигляд працівників як свідчення надійності, стабільності та консервативності.
Крім того, зовнішній вигляд працівників залізниці несе інформацію та формує відповідну думку про підприємство.

1.6. Працівники залізниці повинні дотримуватись стриманого ділового стилю одягу, який надає авторитетності і свідчить про компетентність працівника. Такий стиль викликає повагу та довіру.

1.7. Діловому вбранню працівників притаманні традиційні забарвлення: чорний, білий, синій, сірий, бежевий, коричневий, оливковий, кремовий, колір слонової кістки. Перевага надається синьому і сірому кольорам, їх темним, світлим та пастельним відтінкам. Така кольорова гама найбільше сприяє продуктивності ділових стосунків.

1.8. Основні вимоги до одягу – акуратність, стриманість, охайність.

1.9. Допускається носіння працівниками залізниці в робочий час форменого одягу відповідно до наказу Укрзалізниці від 22.07.2005 № 219-Ц.

2. ЧОЛОВІЧЕ ДІЛОВЕ ВБРАННЯ

2.1. Діловий гардероб чоловічого одягу працівника залізниці може містити: класичний костюм, піджак, темні, підібрані у тон піджаку брюки, сорочку, краватку, светр тощо, туфлі, класичні черевики.

2.2. При виборі кольору костюма чи піджака і брюк надавати перевагу чорному, темно-синьому або усім відтінкам сірого. Допускаються також коричневий, бежевий, оливковий тощо. Колір сорочки слід обирати в тон костюму, як світлих, так і темних кольорів.

2.3. Тканина може бути однотонною, у смужку чи клітинку, малюнок стриманим, ледь помітним.

2.4. Взуття, як дуже важливий елемент іміджу чоловіка, повинно бути елегантним, начищеним, темного кольору. У теплу пору року до світлого одягу можна взувати таке ж взуття.

2.5. Слід уникати комбінованого взуття, з великими блискучими деталями (пряжками, емблемами тощо).

3. ЖІНОЧЕ ДІЛОВЕ ВБРАННЯ

3.1. Головне в зовнішньому вигляді ділової жінки – охайність, доглянутість та відчуття міри.

3.2. Діловий гардероб жіночого вбрання може містити костюм класичного крою зі спідницею середньої довжини (до колін) чи подовженою, брюки (класичного або ділового стилю), сукню середньої довжини, светр, кофту, взуття класичного стилю з підборами 4-7 см або без.

3.3. Палітра для ділового одягу: чорний, білий, різноманітні відтінки синього, сірого, коричневого кольорів, колір червоного дерева, сіро-коричневий, синьо-зелений, оливковий, бежевий, кремовий, світло-сірий, сірувато-бежевий, колір слонової кістки, какао тощо.

3.4. Тканина може бути однотонною, у смужку чи клітинку, малюнок стриманим, ледь помітним.

3.5. Діловий костюм жінки допускає наявність хусточки на шиї, шарфу, краватки.

3.6. Обмеження для жіночого вбрання ділового стилю:

- глибоке декольте на блузах чи сукнях;

- прозорі сукні чи блузи, через які просвічує спідня білизна;

- короткі спідниці та сукні (класична довжина – до середини коліна, на 5 сантиметрів нижче або вище коліна) та спідниці з глибокими розрізами спереду, ззаду чи збоку.

3.7. Макіяж повинен бути стриманим та помірним, не надто яскравим.

3.8. Ювелірні прикраси та біжутерія допомагають жінці підкреслити її індивідуальність. Призначення прикрас – надати жінці витонченості, створити таке доповнення до образу, без якого він не буде закінченим. Бажано, щоб прикраси були комплектними, не надто масивними.
В доповнення до ділового вбрання прикрас не повинно бути надто багато.
Носіння прикрас – це показник не фінансових можливостей жінки, а її культури та вишуканого смаку.

Сумлінність у роботі, шанобливе ставлення до контрагентів, дотримання високої культури спілкування та етикету, належний зовнішній вигляд є важливими складовими поведінки працівників залізниці.

У той же час, з метою прояву поваги до працівників залізниці та дотримання високого рівня ділового етикету у зовнішньому вигляді відвідувачам будівлі управління залізниці рекомендується дотримуватись вищевикладених Рекомендацій щодо зовнішнього вигляду.