slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Медики Придніпровської залізниці радять берегтися від переохолодження та обморожень 21/12/2012

У зв’язку з низькими зимовими температурами лікарі Придніпровської залізниці дають ряд корисних та дієвих порад, як уберегти себе від переохолодження та обморожень у дану пору року.

1. Не допускайте навіть короткочасного переохолодження, підтримуйте температуру тіла. В одязі дотримуйтесь принципу пошаровості (термобілизна, кілька кофтин тощо). Перший шар вентилює та відводить вологу (піт з поверхні тіла) (термобілизна). Другий (кофти або светри з товстого флісу чи вовни) - утеплює, захищає тіло від охолодження та зігріває. Третій - куртки, шуби, дублянки, брюки тощо - захищає від опадів, вітру тощо.

2. Бережіть шкіру від переохолодження та обвітрювання. Вранці необхідно змащувати шкіру обличчя живильним жирним кремом, який містить вазелін або ланолін, а для захисту губ використовувати гігієнічну помаду.

3. Бережіть кінцівки від переохолодження. Обличчя, ніс, вуха, шия, руки та ноги дуже вразливі до холодних температур. Аби не допустити переохолодження рук, слід вдягати вовняні рукавиці, де пальці гріють один одного, на ноги - дві пари шкарпеток. Взуття не повинно бути тісним, оскільки це перешкоджає нормальному кровообігу. На дно взуття необхідно постелити устілки із товстої повсті або фетру. Не варто нехтувати шапками та шарфами.

4. Зігрівайтесь рухом. При тривалому перебуванні на холоді треба частіше розминатись: присідати, махати руками, стрибати, розтирати коліна, долоні та ступні. Такі дії покращать кровообіг та зігріють тіло.

5. Бережіть дітей від холоду. Короткочасне перебування на морозному повітрі для немовляти, яке не має відхилень у здоров`ї, не викличе обмороження. Однак температура повітря для малюка першого місяця життя не повинна бути нижчою за 0 градусів, а після першого місяця - за мінус 2. Для дітей старших одного місяця допустима температура - 5-10 градусів. При вираженому побліднінні дитину потрібно негайно занести в приміщення і зігріти. Дітей до трьох років не бажано виводити на вулицю при температурі, нижчій -20°С і сильному вітрі, до 5 років — при температурі, нижчій -25°С.

6. Як правильно одягнути малюка. Дитячий одяг має бути теплим, зручним, неважким, не втрачати тепло. Якщо малюк знаходиться у візку без ковдри, то одяг має бути багатошаровий.

7. Перед виходом на вулицю слід ознайомлюватися з прогнозом погоди. У сильні морози й негоду без необхідності взагалі не слід виходити на вулицю, якщо це неможливо, варто скоротити перебування на морозі до мінімуму.

Симптоми переохолодження: спочатку людина відчуває втому, скутість, сонливість, байдужість до всього; за подальшого зниження температури тіла спостерігається запаморочення; затим відбувається зупинка кровообігу, серцевої діяльності.

Людину з ознаками переохолодження слід насамперед перенести у тепле приміщення і приступити до її поступового зігрівання, краще у ванні з водою кімнатної температури. Проводячи обережний масаж усіх частин тіла, температуру води поступово доводять до 36 °С. Коли шкіра порожевіє, починають вживати реанімаційні заходи (штучне дихання і непрямий масаж серця). Щойно з'явиться самостійне дихання і потерпілий опритомніє, його переносять у ліжко, вкривають теплою ковдрою, дають гарячий солодкий чай, каву, молоко, можна тепле вино. Якщо переохолодження організму незначне, непогані результати дає зігрівання потерпілого власним тілом того, хто подає допомогу. Так доцільно робити, коли немає можливості зігріти потерпілого іншими засобами.

Після зігрівання слід визначити, чи не сталося обмороження кінцівок та інших частин тіла. Симптоми обмороження: відчуття холоду, поколювання шкіри, яка набуває блідого відтінку, втрачає чутливість, пізніше німіє і стає синюшною.

Якщо є ознаки обмороження, необхідно якомога швидше зігріти ушкоджені частини тіла і відновити кровообіг. Найбільш ефективно це можна зробити за допомогою теплих ванн. Упродовж 20—30 хв температуру води підвищують з 20 до 40 °С. Після ванни, якщо в тканинах не спостерігаються зміни, обморожені ділянки протирають спиртом, горілкою або одеколоном і розтирають ватним тампоном чи сухими руками до почервоніння шкіри. Якщо пошкодження тканин таки сталося, уражені частини тіла протирають спиртом і накладають стерильну пов'язку. Не рекомендується розтирати обморожені ділянки снігом — це може призвести до погіршення стану потерпілого.

А ця інформація - власне для пасажирів. «Якщо пасажир дорогою на поїзд перемерз чи обморозився, лікарі, які є на кожному вокзалі та станції нашої магістралі, у будь-яку хвилину нададуть йому кваліфіковану допомогу», - говорить начальник медичної служби Придніпровської залізниці Олексій Григорук.

Крім того, пасажири мають знати: якщо у поїзді з певних причин температура повітря не відповідає встановленим нормам (а для пасажирських поїздів дальнього прямування це +18 – 23 градуси), необхідно звернутись до провідника з проханням надати додаткову ковдру, зігріти чаєм чи за наявності вільних місць перевести до іншого вагона.