slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

У 2012 році на залізниці зменшився невиробничий травматизм 14/1/2013

Протягом 2012 року на Придніпровській залізниці на 13 % зменшився невиробничий травматизм порівняно з 2011 р. (128 випадків проти 145 відповідно).

За інформацією служби охорони праці підприємства, найпоширенішими причинами травмування сторонніх осіб на залізничних об’єктах були перехід колій у невстановлених місцях (44 випадки); перед потягом, що наближається (21 випадок); ходіння по залізничних коліях (20 випадків) та на небезпечно близькій відстані до них (15 випадків), а також ДТП (16 випадків).

Найчастіше громадяни травмувались на території залізничних станцій (76 випадків), кожен третій - у вечірні години (18.00 – 24.00). Серед травмованих майже у 2,5 рази більше чоловіків, ніж жінок (91 проти 37).

Позитивній динаміці зменшення травматизму сприяла активна профілактична робота, яку проводили придніпровські залізничники.

Зокрема, на всіх станціях та вокзалах магістралі по гучномовцю пасажирів постійно інформують про рух поїздів та маневрового складу, встановлено контроль за достатнім освітленням пішохідних та службових проходів.

Територію станцій та залізничні перегони патрулюють працівники служби воєнізованої охорони, які тільки 2012 року за ходіння коліями у невстановлених місцях затримали більше 3 тис. громадян.

Посилена увага приділяється роз’яснювальній роботі щодо дотримання правил безпеки на об’єктах залізничного транспорту серед громадян, які користуються залізницею або проживають поблизу її об’єктів. Протягом минулого року фахівці служби охорони праці залучали до неї низку друкованих ЗМІ та телерадіокомпаній Дніпропетровської, Запорізької областей та АР Крим.

Крім того, значних позитивних результатів дають місячники профілактично–роз`яснювальної роботи із запобігання випадкам невиробничого травматизму на залізничному транспорті серед учнів навчальних закладів, розташованих у районах, прилеглих до залізничних колій. Під час останнього 845 залізничників відвідали середні та вищі навчальні заклади 3-х регіонів, де зустрілись майже зі 100 тис. учнів та студентів, яким прочитали 1375 тематичних лекцій.

    Придніпровська залізниця нагадує правила безпечного поводження громадян на залізничному транспорті.
  • Суворо забороняється:
    Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів. Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м. Переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад. Переходити та переїжджати залізничні колії при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації. На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію. Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів. Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися. На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки. Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів. Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо. Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети. Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття поїзда до його повної зупинки. Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше п'яти метрів від крайнього вагона. Проходити між розчепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше десяти метрів. Сидіти на краю посадкової платформи, перону. Знаходитись на об'єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп'яніння. Ставити особисті речі на краю платформи, перону. Підніматися у вагон і виходити з вагона дозволяється тільки після повної зупинки поїзда. Посадку пасажирів у вагон і вихід їх з вагона необхідно проводити тільки з боку перонів або посадочних платформ. Дітей під час посадки у вагон і висадки із вагона слід тримати за руку або на руках. Виходити із вагона під час зупинки можна тільки з дозволу провідника.