slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Юні життя збереже дотримання елементарних правил безпеки на залізниці 11/3/2013

Травмування дітей та підлітків на залізниці, що, як відомо, є об’єктом підвищеного ризику, традиційно викликає у фахівців з охорони праці більшу стурбованість, ніж аналогічні випадки зі старшими роками людьми. Адже у біді, яка трапилась з неповнолітніми, завжди є провина дорослих, що не пояснюють (або погано пояснюють) своїм дітям чи вихованцям реальність загрози, можливі трагічні наслідки необачності та ігнорування правил безпеки на об’єктах залізничної інфраструктури, не контролюють, де і з ким дітвора проводить вільний час, які забавки собі обирає, а також нерідко самі показують неповнолітнім не гідний наслідування приклад.

Найчастіше діти та підлітки травмуються на залізниці через ходіння по коліях, спроби перетнути їх попри заборонні показання світлової та звукової сигналізації та перед поїздом, що наближається. При цьому неповнолітні нерідко розмовляють по мобільному телефону чи слухають музику в навушниках, що позбавляє їх можливості почути звукові сигнали, які подає локомотивна бригада поїзда, а також елементарно зосередитись та вчасно зреагувати на екстрену ситуацію.

Саме через користування мобільними телефонами під час перебування на залізничній колії минулого року на Придніпровській магістралі загинули двоє неповнолітніх (13-літня дівчина на станції Запоріжжя-1 та 15-річна – на перегоні Запоріжжя-1 – Запоріжжя-Вантажне).

Не обійшовся без трагічних пригод і початок 2013-го року: у лютому під потяг потрапила 15-річна дівчина на станції Улянівка.

Щоб уникнути подібних нещасть або втрати здоров’я, юним не слід забувати нескладні, втім, дієві правила безпечної поведінки на залізничних об’єктах.

Зокрема, пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки в установлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо). На станціях, де немає мостів і тунелів, залізничні колії слід переходити по спеціальних настилах, біля яких встановлені покажчики "Перехід через колії".

Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитися у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо).

При наближенні поїзда до перону або платформи необхідно стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, електропоїзда та іншого самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв'язку.

При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитися поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

Наближаючись до залізничного переїзду, необхідно уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі. При відсутності шлагбаума (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається поїзд (або локомотив, вагон, дрезина тощо).

  Пішоходам забороняється:

 • Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.
 • Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.
 • Переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.
 • Переходити та переїжджати залізничні колії при закритому шлагбаумі або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації.
 • На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
 • Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.
 • Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
 • На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.
 • Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.
 • Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.
 • Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.
 • Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття поїзда до його повної зупинки.
 • Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше п'яти метрів від крайнього вагона.
 • Проходити між розчепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше десяти метрів.
 • Сидіти на краю посадкової платформи, перону.
 • Знаходитись на об'єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп'яніння.
 • Ставити особисті речі на краю платформи, перону.