slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Залізниця дбає про психологічне здоров`я працівників 28/3/2013

На Придніпровській залізниці уважно ставляться до психологічного здоров`я працівників, зокрема тих, хто несе відповідальність за людські життя, - провідників, машиністів, їх помічників тощо.

Так, у локомотивному депо Дніпропетровськ з 2006 року працює кабінет психологічного розвантаження, в якому групову та індивідуальну роботу із залізничниками проводить кваліфікований психолог.

Особливістю цього кабінету є відсутність кутків, спеціально підібрана стримана кольорова гама стін, що допомагає відвідувачу розслабитись та невимушено спілкуватись із фахівцем.

У арсеналі психолога - різноманітні методи та засоби, які допомагають налаштуватись і зосередитись перед роботою чи зняти напруження після неї.

Наприклад, метод кольоротерапії полягає в тому, що перед виходом у рейс, який потребує підвищеної пильності, зібраності та уважності, машиніст близько 20 хвилин знаходиться у приміщенні з червоним освітленням, а після роботи може посидіти при зеленому світлі, яке має розслаблюючу функцію.

Таку ж мету переслідує і аромотерапія, під час якої олію лимону, апельсину, розмарину застосовують для активізації організму, а герані, лаванди – для зняття напруги. Для розслаблення у цьому кабінеті також використовують класичну музику або ту, яка відтворює реальні звуки природи; є тут і акваріум, камін та масажне крісло.

У кабінеті психологічного розвантаження застосовують «люстру Чижевського» - профілактично-лікувальний електричний пристрій, який збагачує повітря негативно зарядженими іонами кисню і сприяє профілактиці і лікуванню алергії, ГРВІ тощо.

Крім того, з 2005 року Придніпровська залізниця співпрацює з Нікітським ботанічним садом, який надає підприємству різноманітні цілющі фіточаї - їх психолог неодмінно запропонує кожному своєму відвідувачу.

Лише в 2012 році кабінет психологічного розвантаження локомотивного депо Дніпропетровськ відвідали близько 900 залізничників.

Усього на Придніпровській залізниці діють 7 кабінетів психологічного розвантаження: у локомотивних депо Нижньодніпровськ-Вузол, Кривий Ріг, Мелітополь, Сімферополь, Синельникове, Дніпропетровськ та Джанкой.