slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

З 6 квітня у поїздах поїдемо з посвідченням особи 3/4/2013

Придніпровська залізниця, як і решта залізниць України, з 6 квітня 2013 року буде оформляти проїзні документи з внесенням до них прізвища та імені пасажира з його слів. Документ, що засвідчує особу, необхідно буде пред’явити при посадці до поїзда.

Про це йшла мова на прес-конференції начальника відділу вокзалів Придніпровської залізниці Івана Леводянського в інформаційній агенції «Мост-Днепр» (Дніпропетровськ).

Як поводитись у касі

Під час оформлення квитка у касі вокзалу чи станції пасажир має назвати свої прізвище та ім`я тією мовою, якою вони записані у документі, що буде пред’явлений при посадці.

«Оскільки касир робитиме запис прізвища та імені зі слів пасажира, останньому необхідно ретельно перевірити квиток після придбання, - рекомендує Іван Леводянський. - Під час оформлення квитка допускаються три помилки у написанні прізвища та імені пасажира. Якщо їх більше, пасажир має звернутись до каси, аби там роздрукували проїзний документ без помилок. Якщо цього не зробити, то при посадці квиток з більш як трьома помилками вважатиметься не дійсним».

Крім того, пасажирам забороняється переоформлювати квиток зі зміною прізвища та імені.

Під час оформлення проїзних документів з використанням мобільного зв’язку, Інтернету, спеціалізованих автоматів самообслуговування тощо прізвище та ім’я особи, що їхатиме поїздом, зазначає та особа, яка здійснює оформлення та оплату проїзного документа.

Правила перевезень дітей, групових поїздок та пільговиків

Посадка до поїзда дитини до 16 років здійснюється за документом, що засвідчує її особу та містить інформацію про дату народження (свідоцтво про народження, паспорт одного з батьків, у якому є запис про дитину тощо), і за квитком.

Щодо групових пасажирських перевезень, то на усіх проїзних документах, оформлених для перевезення груп людей, зазначається прізвище та ім`я керівника групи, але при посадці кожен член групи має пред’явити своє посвідчення особи.

Продаж проїзних документів для пасажирів пільгових категорій здійснюється також за пред’явленням відповідних оригіналів документів, оскільки поряд з ім`ям та прізвищем до квитка буде вноситись і номер посвідчення про право на пільгу.

Кого не торкнеться нововведення

А ось оформляти проїзні квитки після 6 квітня без посвідчення можна буде пасажирам, які переміщаються у приміському сполученні та у регіональних поїздах з нумерацією 800.

Не варто хвилюватись тим, хто придбав квитки заздалегідь та скористається ними вже після 6 квітня, - ці квитки є дійсними, і жоден з провідників не вимагатиме пред’явити особисті документи. Це стосується і тих, хто оформляв проїзні документи чи зробить це у країнах СНД та Балтії, де немає «іменних» квитків

Нагадаємо, що оформлення проїзних документів на поїздку залізничним транспортом з внесенням до проїзних документів прізвища та імені пасажира зі слів особи, яка купує квитки, врегульоване постановою Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом», яка опублікована у виданні «Урядовий кур’єр» №54 (4940) за 22.03.2013 року та набирає чинності через 15 днів з дня опублікування, а саме з 6 квітня 2013 року.

Під час посадки до поїзду пасажир повинен мати при собі одне з перерахованих нижче посвідчень особи:

паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзний документ для виїзду за кордон особи, яку визнано біженцем, та особи, яка потребує додаткового захисту, довідка про звернення за захистом в Україні, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, картка мігранта, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, паспортний документ іноземця та особи без громадянства.