slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

За завідомо неправдиві повідомлення – кримінальна відповідальність 11/4/2013

Небезпечні «жарти» невідомих осіб, від яких час від часу надходять неправдиві повідомлення про замінування вокзалів, станцій та рухомого складу, спричиняють тривалі затримки у русі поїздів та дезорієнтують пасажирів.

Так, у першому кварталі поточного року на українських залізницях зафіксовано вже 5 випадків неправдивих повідомлень про замінування вокзалів, через що загальний час час затримок поїздів становив 32 год. 36 хв.

Окрім цього, за три місяці надійшло також 5 неправдивих повідомлень про знаходження вибухових пристроїв у поїздах, через що затримки рухомого складу загалом склали 9 год.15 хв.

Такі прикрі випадки зафіксовано і у квітні. Через вигадку зловмисника 5 квітня щодо вибухових пристроїв оперативна група МНС, вибухотехніки, прикордонники, кінологи, працівники СБУ та міліції шукали на вокзалі Харків-Пасажирський та на станціях Харків-Левада, Харків-Балашовський, Основа та Лосеве-2. На щастя, вибухівок на об’єктах залізничнї інфраструктури не виявлено, але такі випадки порушують спокій пасажирів, яких доводиться евакуйовувати, та вносять збій у роботу вокзалів і рух поїздів.

Укрзалізниця нагадує, що за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян передбачена кримінальна відповідальність. Так відповідно до ст. 259 Кримінального кодексу України, особа, яка вчинила такі діяння, карається позбавленням волі на строк від двох до шести років, а у разі повторного випадку або тяжких наслідків - карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.