slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Новий вокзал на станції Рокувата швидко розбудовується 22/4/2013

Роботи з будівництва вокзалу станції Рокувата (м.Кривий Ріг) ведуться посиленими темпами - будівельники магістралі надолужують час, коли через нічний «мінус» вони не мали змоги працювати на об’єкті безперервно.

Стару вокзальну будівлю на станції демонтовано ще в лютому, у березні на її місці було закладено котлован і улаштовано шлакову «подушку» площею 6227 кв.м під фундамент нового дворівневого вокзалу – більш сучасного та зручного, ніж його «попередник».

Наразі робітники зварюють арматурні каркаси підпірної стінки вокзалу, яка згідно з технологією робіт «ростиме» поступово, та монолітного поясу стрічкового фундаменту, вкладають залізобетонні фундаментні плити і блоки, виконують гідроізоляційні роботи.

Практично завершено капітальний ремонт перонної платформи станції.

На будівництві постійно задіяні близько 70-80 залізничників різних професій, а також потужна техніка підприємства – екскаватори, бульдозери, крани та вантажівки.

Днями Рокувату відвідала робоча група ДП «Придніпровська залізниця» на чолі з начальником підприємства Ігорем Гладкіх, а також високопосадовці Криворізької мерії, очолювані міським головою Юрієм Вілкулом.

Чому саме будівельний майданчик станції став місцем не першої вже оперативної наради, цілком зрозуміло. Бо власне плани придніпровських залізничників щодо зведення на станції Рокувата нового пасажирського терміналу і прискорили рішення місцевої влади розпочати реконструкцію привокзальної території, улаштувати тут комплексний транспортний вузол, зручний та потрібний городянам, і водночас подбати про оновлення архітектури довколишніх житлових будинків та ремонт прилеглих до станції автодоріг.

- Перед міськими комунальними службами та їх суміжниками поставлене завдання – працювати паралельно із залізничниками, кожен на своїй ділянці робіт, - розповів мер Кривого Рогу Юрій Вілкул після огляду будівництва. – Тим, що вже зробили працівники Придніпровської залізниці, я задоволений. Вони тримають своє слово і, я певен, зроблять усе в строк. Місто ж уклало всі необхідні договори, є усі потрібні проекти й узгодження, визначені сили та засоби, стовідсотково виділено фінансування – ми теж готові почати активну фазу робіт, - запевнив міський голова.

За словами начальника Придніпровської залізниці Ігоря Гладкіх, масштабні проекти щодо Криворіжжя на підприємстві виношували вже давно:>

- Регіон, який виконує 50-55% усієї вантажної роботи Придніпровської залізниці, безсумнівно, заслуговує на особливе ставлення до себе. Ми маємо наміри кардинально змінити шляховий розвиток та залізничну інфраструктуру Криворіжжя і готові вкладати в це значні кошти. Цьогоріч зведемо новий пасажирський вокзал на станції Рокувата, виконаємо серйозні колійні роботи до введення літнього графіку руху. А в подальшому будуть нові плани.

Не виключено, що серед них - і реконструкція вокзалу Кривий Ріг-Головний та прилеглої до нього території, яку залізничники та міська влада хотіли б бачити оновленою за взірцем Рокуватої, збільшення для жителів регіону напрямків залізничних подорожей та інші.

А наразі, за словами міського голови Кривого Рогу Юрія Вілкула, саме будівництво вокзалу станції Рокувата – найбільший соціально вагомий транспортний проект Криворіжжя.