slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Іван Леводянський: 19/6/2013

Цього літа, як і в попередні роки, Придніпровська залізниця готова виконати усі замовлення на дитячі перевезення

Літо – пора масового відпочинку, насамперед дитячого. Роботи в залізничників зазвичай додається, утім, вони готові повною мірою задовольнити потребу в перевезеннях юних пасажирів до місць їх оздоровлення та відпочинку.

Про це на прес-конференції в інформаційній агенції «Мост-Днепр» (м. Дніпропетровськ) розповів журналістам начальник відділу вокзалів Придніпровської залізниці Іван ЛЕВОДЯНСЬКИЙ:

- Дитячі перевезення – це забезпечення групових виїздів дітей на екскурсії, змагання, різні творчі заходи або ж доставка їх у табори відпочинку та оздоровлення і зворотно.

Резервування місць у поїздах

Плануючи поїздку заздалегідь, можна зарезервувати місця у поїзді. Ця послуга платна (17 грн за кожне місце).

Для організованих дитячих груп резервування місць у поїзді здійснюється на підставі письмової заявки організатора перевезення, де зазначається дата виїзду, бажаний поїзд, кількість та категорія місць, маршрут слідування, з обов’язковим викупом квитків протягом шести діб з моменту їх замовлення (день замовлення не враховується), протягом доби (якщо до поїздки залишається від 3 до 6 діб) або у день резервування (якщо до поїздки менше 3 діб).

Резервування місць у поїздах для літніх перевезень дітей до місць відпочинку здійснюється на підставі попередньої заявки організатора перевезення, яка щороку подається до 15 квітня і підтверджується за 40-45 діб до виїзду. Заявки, які надходять після цього терміну, задовольняються залізницею в залежності від наявності вільних місць, рухомого складу та розкладу додаткових потягів.

«Дитячі» поїзди

Цього літа Придніпровська залізниця виділила 2 состави по 15 вагонів кожен, які перевозитимуть дітвору до місць відпочинку та оздоровлення на Чорному та Азовському морі. «Дитячі» поїзди вже здійснили 11 поїздок (усього в червні їх заплановано 16): з Кривого Рогу – до Євпаторії, Бердянська, Генічеська, Феодосії, з Дніпропетровська – до Акимівки, Генічеська, Євпаторії, Сімферополя, із Запоріжжя – до Генічеська.

Вагони у цих составах обладнано спеціальними ременями безпеки та скобами, які убезпечать юних пасажирів з верхніх полиць від падіння вниз уві сні чи під час руху. Провідники та бригадири «дитячих» поїздів добре навчені, в тому числі і для роботи з дітьми, працюють на цих маршрутах багато років, здатні за потреби навіть медичну допомогу надати.

Правила перевезення дітей

У міждержавному сполученні:

Пасажир має право безплатно перевезти з собою одну дитину до 5 років (вік визначається на день поїздки, а не придбання квитка) без надання окремого місця. Якщо батьки бажають, щоб дитина віком до 5 років мала окреме місце, вони купують їй дитячий квиток.

Якщо перевозиться двоє і більше дітей віком до 5 років, то правом безоплатного проїзду користується лише одна дитина, решті слід придбати дитячі квитки.

Діти віком від 5 до 10 років користуються пільговим (дитячим) проїздом, а з 10 років проїзд залізничним транспортом оплачується нарівні з дорослими.

Діти до 10 років здійснюють залізничні поїздки тільки з дорослими, які повинні мати при собі документ чи його копію, яка засвідчує вік дитини.

Для групових перевезень у міждержавному сполученні діють такі знижки:


- група 10-24 чол. на відстань до 2 тис. км – 10%;
- група 25 і більше осіб на ту ж відстань – 15%;
- група 10-24 чол. на відстань понад 2 тис. км – 20%
- група 25 осіб і більше на відстань понад 2 тис. км – 30%.

У внутрішньодержавному сполученні:

Діти до 14 років самостійно не подорожують залізничним транспортом. Дорослий, що супроводжує таку дитину, повинен мати при собі оригінал документу, який засвідчує вік дитини, і пред’являти його при посадці в поїзд.

Безоплатно провозиться лише одна дитина віком до 6 років (без окремого місця), за решту віком до 14 років слід заплатити з 25-відсотковою знижкою, як і за одну дитину віком до 6 років, якій батьки бажають придбати окреме місце.

Нововведення

На численні звернення профспілок та місцевих органів влади Укрзалізниця тимчасово дозволила (до 31 серпня 2013 року) здійснювати групові перевезення дітей залізничним транспортом за нотаріально завіреними копіями документів.