slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Розширено можливості електронного квитка 24/7/113

З 23 липня 2013 року електронні посадочні документи на швидкісні поїзди категорії Інтерсіті+ та поїзд №37/38 Київ – Донецьк вважаються розрахунковим документом (фіскальним чеком).

Нормативно-правову базу нового статусу електронних посадочних документів визначив спільний наказ Міністерства інфраструктури України та Міністерства доходів і зборів України «Про затвердження Порядку оформлення розрахункових та звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті», який набув чинності з 9 липня 2013 року.

Відтепер пасажири Придніпровської залізниці, які подорожують швидкісними експресами №166\165 сполученням Київ – Дніпропетровськ –Київ, №168 сполученням Київ – Запоріжжя – Київ, №152 сполученням Дніпропетровськ – Сімферополь – Дніпропетровськ можуть звітувати до бухгалтерії самостійно роздрукованими електронними проїзними документами.

Раніше така роздруківка давала лише право на посадку в поїзд без звернення до залізничної каси, однак не мала статусу розрахункового документа. За потреби надавати звіт про здійснену поїздку необхідно було звертатись до залізничної каси за квитком, роздрукованим на офіційному бланку.

Віднині ж електронний посадочний документ на зазначені поїзди стає фіскальним та звітним. Крім того, невдовзі буде знято й існуюче обмеження на припинення продажу електронних квитків на сайті Укрзалізниці за годину до відправлення поїзда (після закінчення 45-ї дати з моменту відкриття попереднього продажу квитків).

Укрзалізниця планує поступово збільшувати кількість поїздів, на які буде розповсюджено цю технологію (передбачається, що до кінця 2013 року електронні квитки будуть впроваджені на усі поїзди внутрішнього сполучення - близько 120 пар), а також розширювати технічні можливості роботи квиткових кас.

Широке впровадження електронних квитків проходитиме у кілька етапів. На даному - електронний посадочний документ, набувши фіскальних функцій і статусу звітного документа, уже став повноцінним квитком (нагадаємо: іменним).

До початку серпня електронні квитки на поїзди Інтерсіті+ та №37/38 Київ – Донецьк реалізовуватимуться лише через офіційний сайт Укрзалізниці, затим їх почнуть продавати і в залізничних касах.

Пасажир, який купуватиме електронний квиток у касі, отримуватиме посадочний документ зеленого кольору із зазначенням QR-коду. Саме цей QR-код буде зчитуватися при посадці у поїзд спеціальним пристроєм - мобільним терміналом контролю документів (МТКД), який в он-лайн режимі отримуватиме із системи продажу квитків інформацію про оформлені електронні документи, зайняті місця у вагоні поїзда із зазначенням місця, прізвища та імені пасажира, а також станції призначення.

Завдяки такій технології, вважають залізничники, буде простіше запобігати перевезенню безквиткових пасажирів, оскільки в автоматизованій системі все легко перевірити.

Орієнтовно з 3 серпня планується запровадити продаж електронних квитків на транзитні швидкісні електропоїзди Skoda №175\176 сполученням Харків – Сімферополь – Харків та №177\178 сполученням Донецьк – Сімферополь – Донецьк, якими активно користуються і пасажири Придніпровської залізниці, а з середини вересня до початку грудня 2013 року – ще й на №80\79 сполученням Київ – Дніпропетровськ (Придніпровська магістраль) та транзитний №12\11 Київ – Сімферополь (Південно-Західна залізниця).