slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Відкрито музей залізничної слави Криворізького регіону 2/8/113

Першого серпня у будівлі Криворізької дирекції залізничних перевезень було урочисто відкрито музей залізничної слави Криворізького регіону.

В урочистостях узяли участь начальник Придніпровської залізниці Ігор Гладкіх, міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул, представники депутатського корпусу, апарату управління залізниці та її дирекцій, профспілкові діячі та ветерани-залізничники.

Рішення про створення власного музею залізничної слави було ухвалене 2007 року керівництвом Криворізької дирекції залізничних перевезень, Криворізькою територіальною профспілковою організацією та організацією ветеранів війни та праці Криворізького регіону і активно підтримане керівництво Придніпровської магістралі.

Роки знадобилися для до того, щоб зібрати та впорядкувати експонати, які висвітлюють різні етапи діяльності придніпровських залізничників Криворізького регіону, розповідають про видатні постаті, історію та сьогодення залізниці.

Серед музейних експонатів – унікальний «Альбом до 25-річчя Катерининської залізниці» (колишньої Придніпровської) видання 1909 року, «Вісник Катерининської залізниці» видання 1917 року, макети залізничної техніки, численні фотоматеріали тощо, зібрані руками залізничників, їхніх родин, відшукані в офіційних архівах та приватних зібраннях.

Над розробкою та створенням загального вигляду музею, виготовленням художніх експозицій, вітрин та багаторівневих настінних панно працювала творча майстерня дизайнера Олени Пашкової, а реконструкцію приміщень було виконано Криворізьким будівельно-монтажним експлуатаційним управлінням Придніпровської залізниці.

Мета створення музею залізничної слави Криворізького регіону – виховання молодих залізничників на кращих традиціях старших поколінь, збереження славетного історичного минулого магістралі, адже, вважають на підприємстві, тільки той, хто пам’ятає своє минуле, гідний майбутнього.

«Ми хотіли віддати шану трудівникам, - підкреслив начальник Придніпровської залізниці Ігор Гладкіх, - які виконують до 60% усієї навантажувальної роботи нашої магістралі, людям, одержимим своєю роботою, які не знають спокою ні в холоди, ні в спеку. Ми хочемо заявити: колишніх залізничників не буває, усі вони завжди поруч, завжди з нами».

«Справжнім музеєм слави» назвав відкриту експозицію міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул, зазначивши, що цей музей буде не тільки осередком історії залізничників Криворізького регіону, профорієнтаційним центром для молоді, але й ще одним поштовхом до духовного розвитку Криворіжжя.

Після урочистого розрізання червоної стрічки гості заходу змогли оглянути експозицію музею і зробити перші записи у книзі його відвідувачів.

Музей залізничної слави Криворізького регіону відтепер працюватиме щоденно і охоче прийматиме у себе не тільки залізничників Придніпровської магістралі, але й городян, кому небайдужа історія краю, невід’ємною часткою якої є залізниця.