slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Залізниця нагадує про важливість дотримання правил руху через залізничні переїзди 9/9/2013

Придніпровська залізниця закликає водіїв автотранспорту бути уважними та обережними на залізничних переїздах, не ризикувати власним та чужим життям.

Протягом 8 місяців 2013 року на залізничних коліях магістралі сталося 4 дорожньо-транспортних пригоди, які обійшлися без постраждалих (Для порівняння, за аналогічний період минулого року на коліях залізниці у 5 ДТП постраждало 5 осіб, двоє з яких загинули). Усі цьогорічні ДТП сталися з вини водіїв особистих автотранспортних засобів.

Для того, аби попередити подібні випадки, залізничники Придніпровської з початку року надрукували та розповсюдили на переїздах магістралі, у квиткових касах, приміських, пасажирських поїздах та серед водіїв 20 тис. флаєрів з вкладишами про правила безпеки руху.

На підприємстві дбають і про утримання в належному технічному стані та ремонт залізничних переїздів: цьогоріч уже капітально відремонтували 4 переїзди, на 12-ти - уклали 16 комплектів переїзного настилу зі збірного залізобетону; ряд залізничних переїздів оснастили світлодіодними головками (48 одиниць), запровадили попереднє включення загороджувальної сигналізації при аварійному відкритті основних шлагбаумів на залізничних переїздах перегонів Керч Південна – Аршинцеве та по ст. Керч тощо.

Крім того, по одному малодіяльному залізничному переїзду було закрито та переведено у розряд технологічних.

Довідка:

  Витяг з «Правил дорожнього руху України»
 • 20. Рух через залізничні переїзди
 • 20.1. Водії транспортних засобів можуть перетинати залізничні колії лише на залізничних переїздах.
 • 20.2. Під'їжджаючи до переїзду, а також починаючи рух після зупинки перед ним, водій зобов'язаний керуватися вказівками і сигналами чергового по переїзду, положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією, дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а також переконатися в тому, що не наближається поїзд (локомотив, дрезина).
 • 20.3. Для пропуску поїзда, що наближається, і в інших випадках, коли рух через залізничний переїзд заборонено, водій повинен зупинитися перед дорожньою розміткою, дорожнім знаком, шлагбаумом чи світлофором так, щоб бачити сигнали, а якщо засоби організації дорожнього руху відсутні — не ближче 10 м до найближчої рейки.
 • 20.4. Якщо перед переїздом немає дорожньої розмітки або дорожніх знаків, що визначають кількість смуг руху, рух транспортних засобів через переїзд дозволяється лише в один ряд.
 • 20.5. Рух через переїзд забороняється, якщо:
  • а) черговий по переїзду подає сигнал заборони руху — стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом (червоним ліхтарем чи прапорцем) або з витягнутими в сторони руками;
  • б) шлагбаум опущений або почав опускатися;
  • в) увімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума;
  • г) за переїздом утворився затор, який змусить водія зупинитися на переїзді;
  • ґ) до переїзду в межах видимості наближається поїзд (локомотив, дрезина).
 • 20.6. Рух через переїзд сільськогосподарських, дорожніх, будівельних та інших машин і механізмів дозволяється тільки в транспортному стані.
 • 20.7. Забороняється самовільно відкривати шлагбаум або об'їжджати його, а також об'їжджати транспортні засоби, які стоять перед переїздом, коли рух через нього заборонено.
 • 20.8. У разі вимушеної зупинки транспортного засобу на переїзді водій зобов'язаний негайно висадити людей і вжити заходів для звільнення переїзду, а якщо це не вдається зробити, він повинен:
  • а) коли є можливість, послати двох чоловік уздовж колій в обидва боки від переїзду не менш як на 1000 м (якщо одного, то в бік ймовірної появи поїзда, а на одноколійних переїздах — у бік гіршої видимості залізничної колії), пояснивши їм правила подавання сигналу зупинки машиністу поїзда (локомотива, дрезини), що наближається;
  • б) залишатися біля транспортного засобу і, подаючи сигнали загальної тривоги, вживати всіх заходів для звільнення переїзду;
  • в) у разі появи поїзда бігти йому назустріч, подаючи сигнал зупинки.
 • 20.9. Сигналом зупинки поїзда (локомотива, дрезини) є круговий рух руки (у світлу пору — із шматком яскравої тканини або будь-яким добре помітним предметом, у темну пору доби і в умовах недостатньої видимості — з факелом або ліхтарем). Сигналом загальної тривоги є серії звукових сигналів транспортного засобу, що складаються з одного довгого і трьох коротких сигналів.
 • 20.10. Стадо тварин дозволяється переганяти через переїзд тільки за достатньої кількості погоничів, але не менше трьох. Переводити поодиноких тварин (не більше двох на одного погонича) необхідно лише за вуздечку, повід.
  Витяг з Кодексу України про адміністративні правопорушення
 • Стаття 123. Порушення особами, які керують транспортними засобами, правил руху через залізничні переїзди

  Порушення особою, яка керує транспортним засобом, правил руху через залізничний переїзд, крім порушень, передбачених частинами другою і третьою цієї статті, тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  В'їзд на залізничний переїзд особою, яка керує транспортним засобом, у випадках, коли рух через переїзд заборонений, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого.

  Порушення, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене водієм транспортного засобу під час надання послуг з перевезення пасажирів або під час перевезення небезпечних вантажів, тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого.