slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Обговорили питання початку реконструкції вокзалу Дніпропетровськ-Головний 25/9/2013

Днями на Придніпровській залізниці пройшла робоча нарада, в якій узяли участь начальник підприємства Ігор Гладкіх, депутат Верховної Ради України Олександр Момот, міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко, його перший заступник Володимир Мелещик, головний інженер-перший заступник начальника Придніпровської залізниці Юрій Тищенко, начальник служби капітальних вкладень залізниці Ігор Лур’є.

Обговорювалося питання взаємодії Придніпровської залізниці та міської влади у процесі реконструкції залізничного вокзалу Дніпропетровськ-Головний та прилеглих до нього територій, які невдовзі заплановано перетворити на сучасні та зручні для містян і гостей обласного центру під’їзні шляхи, паркувальні місця, зупинки міського автотранспорту, пішохідні тротуари та «зелену зону».

Сам же залізничний вокзал зі сторони набережної має «прирости» касовим терміналом, а також надземним конкорсом з ліфтами й ескалаторами, який з’єднає новобудову з існуючою вокзальною спорудою.

Це суттєво розвантажить та впорядкує вокзальний пасажиропотік шляхом розподілу потоків приміського та дальнього сполучення, створить пасажирам, які сьогодні змушені тіснитися у підземному тунелі, більш комфортні умови доступу до поїздів, дозволить розширити перелік та рівень послуг, які дніпропетровський вокзал пропонує своїм відвідувачам.

Не секрет, що питання модернізації центрального залізничного вокзалу Дніпропетровська порушується не вперше: про це вже йшлося під час підготовки до запуску «Столичного експреса» в 2003-му та під час підготовки до Євро-2012. Однак з різних причин до практичної реалізації проектів справа жодного разу так і не дійшла.

Сьогодні ж придніпровські залізничники та міська влада налаштовані рішуче, а головне одностайно: Дніпропетровську як одному з найбільших фінансово-ділових центрів України, комфортному для життя та ведення бізнесу, вкрай потрібен просторий залізничний вокзал європейського рівня.

Крім того, життя довело успішність комплексного підходу до вирішення відомчих та регіональних проблем. Придніпровські залізничники та місцева влада вже неодноразово об’єднували свої зусилля (наприклад, в АР Крим для придбання приміського рейкобуса, під час реконструкції автотранспортної розв’язки біля залізничного вокзалу м.Севастополя). Наразі на станції Рокувата (Кривий Ріг) наближається до завершення будівництво сучасного пасажирсь-кого вокзалу та улаштування привокзальної площі, в якому разом задіяні структурні підрозділи залізниці та міста. Тож спільні дії – вірний шлях до успіху і в Дніпропетровську.

Планується, що реконструкція вокзалу Дніпропетровськ-Головний буде на порядок масштабнішою, ніж роботи з будівництва пасажирського терміналу на станції Рокувата, - орієнтовна вартість цих робіт оцінюється більш як у 300 млн гривень. Попри нелегке економічне становище, викликане зменшенням обсягів вантажних перевезень, Укрзалізниця вже дала свою згоду на те, щоб придніпровські залізничники передбачили у плані капвкладень підприємства на кінець 2013-го – перший квартал 2014-го року кошти на проектувальні роботи по дніпропетровському вокзалу. А з життєдайним весняним теплом, як планують на магістралі, до роботи мають стати вже будівельники та фахівці інших залізничних професій.

Їм, за словами начальника Придніпровської залізниці Ігоря Гладкіх, окрім самого будівництва, належить виконати цілий комплекс інших робіт: внести зміни у колійне господарство та комунікації вокзалу, збільшити кількість пасажирських платформ (до речі, всі з турнікетами), вирішити питання з нарощуванням енергетичних потужностей тощо. А в подальших планах – ще й мийка неподалік вокзалу та депо з обслуговування швидкісних поїздів, за якими - майбутнє пасажирських перевезень в Україні.

Учасники робочої наради на Придніпровській залізниці досягли домовленості щодо прискорення початку проектувальних, а відповідно і будівельних робіт на дніпропетровському вокзалі синхронно з облаштуванням прилеглих до нього територій.

Уже наступного дня заплановано провести зустріч архітекторів, які працюють для Придніпровської залізниці, та міських, щоб узгодити деталі відомчого та міського проектів, у тому числі й містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки.