slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Музей залізничної слави Криворізького регіону підбив перші підсумки своєї роботи 22/11/2013

Унікальний, оформлений у стилі hi-tech, музей залізничної слави Криворізького регіону, яким пишається Придніпровська залізниця, майже за 4 місяці своєї роботи прийняв 1403 екскурсантів. Серед його відвідувачів – учні шкіл, студенти вузів, працівники підприємств Криворіжжя та області, самі залізничники, а також гості з Казахстану та Білорусії.

Усі вони знайшли у музеї чимало цікавого та корисного для себе. Тут зберігаються раритетні видання й предмети: "Альбом до 25-річчя Катерининської залізниці" (1909), "Вісник Катерининської залізниці"(1917), "Військова фармакопея" (1919), апарат Морзе, польові телефони, макети грейферного навантажувача та машини для прибирання рудних засмічувачів з колії, які передав сюди колишній начальник експериментального цеху Криворізької дистанції колії, заслужений раціоналізатор України Володимир Стрижелоб.

Не залишається без уваги відвідувачів і воєнна гармонь колишнього залізничника Івана Стоянця, яка пройшла з ним всю Велику Вітчизняну війну, а також залізнична форма різних часів, фото- і архівні матеріали про видатних особистостей регіону та залізниці, основні етапи становлення підприємства, його досягнення у виробничій, спортивній та соціальних сферах.

Радує око і широко представлена у музеї експозиція української народно-вжиткової творчості, яка передає колорит місцевого побуту XVIII-XIX століть.

Усі експонати зібрані руками залізничників та їхніх родин або передані у музей приватними колекціонерами.

Нагадаємо, що урочисте відкриття музею залізничної слави Криворізького регіону відбулось 2 серпня 2013 року. Головна мета його створення та діяльності - виховувати молодих залізничників на кращих традиціях старших поколінь, зберегти багате історичне минуле підприємства.

Музей працює щоденно, екскурсійні дні – вівторок та четвер.