slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Заборгованість стає критичною 29/11/2013

Придніпровська залізниця сумлінно та у повному обсязі здійснює перевезення пасажирів пільгових категорій - замовники ж пільгових перевезень хронічно недокомпенсують підприємству фактичні витрати на ці послуги, є й такі, що взагалі ігнорують свої обов’язки щодо відшкодування залізниці збитків від перевезень за соціальними тарифами.

Так, за 10 місяців 2013 року в приміському сполученні Придніпровська магістраль перевезла 5 млн 776,8 тис. пільговиків на суму понад 50,1 млн грн, а з місцевих бюджетів отримала лише 28,2 млн грн (або 56,2%) компенсаційних виплат.

Аби забезпечити своєчасні та у повному обсязі розрахунки за послуги з перевезення пасажирів пільгових категорій, фахівці приміської пасажирської служби протягом року ведуть з розпорядниками бюджетних коштів Дніпропетровського, Запорізького регіонів та АР Крим роботу щодо збільшення на 2013 рік суми субвенцій у місцевих та обласних бюджетах, а також щодо врахування запропонованої залізницею суми при формуванні держбюджету на 2014 рік.

На жаль, до конструктивної співпраці з підприємством-перевізником готові не всі місцеві органи влади. Критична ситуація склалась у роботі з управлінням соціального захисту населення Запорізької міськради, яке дотепер ще не уклало договір на відшкодування залізниці збитків за місцеві пільгові перевезення у приміському сполученні. Як результат, попри те, що за 10 місяців на Запоріжжі приміськими поїздами перевезено пільговиків на суму 4,5 млн грн, Придніпровська магістраль не отримала з міського бюджету жодної гривні компенсаційних відшкодувань.

Така ж ситуація - і з Севастопольською та Сімферопольською міськ-держадміністраціями: цьогоріч у приміському сполученні тут перевезено пільговиків на суму 1,3 млн та 5, 1 млн грн відповідно, міська влада Сімферополя у 1-ому кварталі 2013 року відшкодувала залізниці витрати на соціальні перевезення у сумі лише 0,3 млн грн, по Севастополю компенсаційних виплат немає взагалі.

Крім того, розрахунки за пільгові перевезення деякими розпорядниками бюджетних коштів проводяться на недостатньому рівні. Так, з початку року магістраль перевезла криворізьких пільговиків на суму 3,1 млн грн, від міськради Кривого Рогу отримано лише 2,1 млн грн компенсації. Аналогічна ситуація склалась і з Нікопольською міськрадою: пільговиків перевезли на суму 2,4 млн грн. - компенсовано тільки 1,3 млн гривень.

На Придніпровській залізниці вдаються до претензійно-позовної роботи з проблемними розпорядниками бюджетних коштів. Судові органи протягом поточного року винесли низку рішень на користь залізниці щодо стягнення у судовому порядку заборгованості за перевезення громадян у приміському сполученні.

Ідучи назустріч місцевим органам влади, Придніпровська залізниця пропонує їм і альтернативні методи розрахунків за борги. Зокрема, магістраль направила розпорядникам бюджетних коштів листи щодо надання ними пільги у сплаті земельного податку за рахунок боргу за перевезення пільговиків. Однак жодної позитивної відповіді ще не надійшло.

Хронічне недоотримання компенсаційних відшкодувань негативно позначається на діяльності залізниці: ускладнює оновлення її рухомого складу, в тому числі й приміського (наразі 205 з 314 електросекцій приміських поїздів уже вичерпали свій нормативний термін служби), лунають і нарікання пасажирів на якість приміських перевезень. Однак ситуація не зміниться, доки магістраль самотужки нестиме тягар соціальних перевезень.