У кримських підрозділах залізниці почали облаштовувати сонячні батареї 2/12/2013
З метою економії власних коштів, раціонального використання енергоресурсів (зокрема, й шляхом скорочення споживання невідновних), а також для збереження довкілля Придніпровська залізниця облаштовує у своїх підрозділах екологічно чисті альтернативні джерела енергії.
«Першою ластівкою» стало встановлення у Сімферопольському будівельно-монтажному експлуатаційному управлінні (БМЕУ-6) геліосистеми, яка цілорічно автономно забезпечуватиме працівників підприємства гарячою водою.
Вибір сонячної батареї як джерела енергії для побутових потреб залізничного підрозділу обумовлений не тільки географічним розташуванням підприємства, але й технічними характеристиками самої геліосистеми та економічною доцільністю її використання.
Зокрема, геліосистему виготовлено з корозієстійких матеріалів та спеціального 4-міліметрового скла, розрахованого на тривалу експлуатацію. За відсутності сонця автоматика ввімкне дублююче джерело живлення – електротен, що забезпечуватиме безперервність нагріву води.
Як зазначили у службі будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд Придніпровської залізниці, гаряче водопостачання за допомогою геліосистеми дасть економію у сумі 16 тис. гривень на рік.
У 2014 році заплановано облаштувати в БМЕУ-6 ще кілька сонячних батарей для санітарно-побутових потреб підприємства.
Довідка: Геліосистема - сонячна батарея, яка дозволяє максимально ефективно використовувати сонячну радіацію в системах підігріву гарячої води. Складається із сонячних колекторів, встановлених на даху будівлі під кутом 45°, насосного модуля з групою безпеки, контролера, водяного бака-акумулятора з ізоляцією та дублюючого джерела енергії.
У сонячних колекторах за рахунок різниці температур циркулює теплоносій – пропіленгліколь. Нагріваючись, він, завдяки вбудованому в бак теплообміннику, передає теплову енергію баку-акумулятору. Вода в баку накопичує теплову енергію. Цей процес здійснюється автоматично за допомогою контролера, який регулює роботу насоса в геліосистемі. У випадку необхідності автоматика запускає дублююче джерело енергії.