slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровські залізничники - активні відвідувачі відомчих бібліотек 13/12/2013

У наш час інформаційних технологій та загального захоплення Інтернетом бібліотеки Придніпровської залізниці не втрачають своєї актуальності, а друковане слово – широкого попиту серед залізничників.

Так, з початку 2013 року працівники підприємства відвідали відомчі бібліотеки (головну – науково-технічну бібліотеку Дорожнього центру науково-технічної інформації та бібліотечно-бібліографічного обслуговування та її філії на станціях Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Запоріжжя та Сімферополь) 28,5 тис. разів.

Найбільш популярною серед придніпровських залізничників є центральна книгозбірня – науково-технічна бібліотека Дорожнього центру науково-технічної інформації та бібліотечно-бібліографічного обслуговування. Її послугами користуються 3 тис. 200 працівників підприємства, причому 1,5 тис. з них обслуговуються тут постійно. Найактивніші читачі – фахівці служб сигналізації та зв’язку, контролю та внутрішнього аудиту, Дніпропетровського локомотивного депо, інформаційно-обчислювального центру Придніпровської магістралі, Дніпропетровської дирекції залізничних перевезень. Протягом року до головної бібліотеки підприємства завітало також близько 70 ветеранів праці.

Як зазначили у Дорожньому центрі науково-технічної інформації та бібліотечно-бібліотечного обслуговування, залізничники цікавляться не лише вузькопрофільною літературою, але й є активними поціновувачами суспільно-політичних, технічних, навчальних, довідкових та інших тематичних друкованих видань.

Своєю чергою, залізниця прагне максимально задовольнити потреби своїх працівників в отриманні інформації, самоосвіті, підвищенні професійного рівня та по можливості вишукує кошти на поповнення бібліотечно-бібліографічного фонду. Тільки у цьому році до відомчих бібліотек надійшло 4 тис. 157 друкованих видань, у тому числі 3,5 тис. – періодичних.

Серед них – книги з актуальних питань діяльності та розвитку залізничного транспорту («Системний аналіз проблем транспортних вузлів», «Залізниця: вихід із кризи та подальший розвиток», «Системний підхід та системний аналіз в економіці та управлінні» авт. П.Н.Орловського), з історії Придніпровської залізниці («Залізниця Придніпров’я. Командарми стальної магістралі» Ю.Швайка, збірка «Придніпровська залізниця. Сторінки історії»), а також раритетні книжкові видання (наприклад, альбом «Великий Сибирский путь» видання Російської залізниці).

Довідка: Науково-технічна бібліотека Придніпровської магістралі розпочала свою роботу у 1921 р. Тоді за ініціативи інженерів управління Катерининської залізниці в одній кімнаті зібрали всі книжки, інструкції, посібники, циркуляри та інші матеріали (всього 200 примірників), якими користувався керівний склад магістралі.

У листопаді 1929 р. бібліотека набула статусу Дорожньої науково-технічної бібліотеки, а в 2001 р. була реорганізована в Дорожній центр науково-технічної інформації та бібліотечно-бібліографічного обслуговування.

Сьогодні фонд бібліотечної мережі Придніпровської магістралі налічує близько 400 тисяч примірників друкованих видань, а загальна кількість читачів складає майже 7 тис. чоловік, яких обслуговують 9 бібліотекарів-бібліографів.