slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Відшкодування коштів за перевезення пасажирів пільгових категорій 18/12/2013

За 11 місяців 2013 року на Придніпровській залізниці кількість пасажирів пільгових категорій, перевезених приміськими поїздами, збільшилась на 83,8 тис. чоловік, або на 1,3% у порівнянні з аналогічними показниками минулого року (6 млн 330,2 тис. осіб проти 6 млн 246,4 тис. відповідно).

За пільгові перевезення у приміському сполученні з місцевих бюджетів магістралі за цей період компенсовано 30 млн 403 тис. гривень, або лише 55,4 % від суми фактичних нарахувань.

Хронічне недоотримання компенсації негативно позначається на фінансовому становищі Придніпровської залізниці – одного з найбільших перевізників на території Дніпропетровської, Запорізької областей та АР Крим, який, сумлінно виконуючи вимоги законодавства України, змушений нести на собі основне навантаження від соціальних перевезень. Це також ускладнює оновлення приміського рухомого складу, що більшістю вичерпав свій термін експлуатації, підвищення рівня обслуговування пасажирів.

Нагадаємо, що згідно зі статтею 9 Закону України «Про залізничний транспорт» «...для захисту інтересів окремих категорій громадян на пасажирських перевезеннях, у тому числі приміських, можуть передбачатися пільгові тарифи. Збитки залізничного транспорту загального користування від їх використання відшкодовуються залізницям за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення про введення пільг». Пільги на залізничний транспорт мають 26 пільгових категорій населення.