slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Залізниця збереже та поверне пасажирам забуті або загублені речі 20/12/2013

Передноворічна святкова метушня, більшістю приємна та радісна, нерідко супроводжується певною неуважністю та поспіхом, що можуть додати несподіваних хвилювань та клопоту і зіпсувати піднесений настрій.

Однак пасажири, які через свою квапливість загубили чи забули речі у поїздах, на станціях або вокзалах, можуть не хвилюватися - залізничники збережуть та віддадуть власникам втрачене майно.

Згідно з «Правилами перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України» забуті речі, виявлені на станції, прилеглому до неї перегоні або у поїзді, який прибув до кінцевого пункту, неодмінно передадуть начальнику цієї станції, що зареєструє їх у спеціальній обліковій книзі. На речі прикріплять ярлик із зазначенням станції та реєстраційного номера, а на вузли, мішки, валізи тощо для схоронності ще й накладуть пломби або печатки. Попередньо, звичайно, складуть перелік вмісту валіз, сумок та ін.

Якщо ж речі залишено у поїздах на шляху прямування, то начальник поїзда передасть їх під розписку, зі складанням акта передачі-приймання, начальнику станції кінцевого пункту.

Якщо пасажир після прибуття у кінцевий пункт своєї подорожі виявив, що забув речі у вагоні на шляху прямування поїзда, він має звернутися з письмовою заявою до начальника станції (вокзалу), де вийшов. Начальник станції (вокзалу) негайно надішле службову телеграму начальнику поїзда або начальнику станції на шляху прямування поїзда, де є можливість зняти речі. У телеграмі вкажуть номер вагона і місце, яке займав пасажир, додадуть опис забутих речей і вимогу про перевезення їх до станції, зазначеної власником багажу, тощо.

Нагадуємо також процедуру отримання громадянами забутих (загублених) ними речей.

Людина, яка звертається з проханням видати їй втрачені речі, повинна довести своє право на них, описавши у заяві точні прикмети речей, уміст валіз, сумок тощо, надати ключі до замків, які замикають їх.

При одержанні забутих (загублених) речей їх власник має сплатити залізниці за зберігання, упакування, перевезення за тарифом багажу (якщо таке було), а також видати розписку довільної форми про отримання речей із зазначенням особистих даних.

У випадку, якщо речі зберігалися на станції, де вони були знайдені або здані, їх видають власнику негайно, за розпорядженням начальника станції або вокзалу після перевірки документів, що підтверджують особу власника.

Слід знати, що документи (паспорти, посвідчення, дипломи тощо), знайдені у речах, забутих у камерах схову, передаються до органів внутрішніх справ на залізничному транспорті (станції, відділку), а цінні папери (облігації, сертифікати та інше), гроші здаються у відділення банку, який обслуговує станцію (вокзал).

Пасажири, які з поважних причин у встановлений термін (до 30 днів) не можуть забрати свої речі, забуті в камерах схову, повинні письмово повідомити про це адміністрацію станції (вокзалу).

Придніпровська залізниця закликає громадян бути уважними у поїздах, а також при перебуванні на станціях та вокзалах, уважно слідкувати за своїм багажем та речами, планувати власний час. І не тільки у святкові дні, але й по буднях.