slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Завдяки профілактиці невиробничий травматизм на залізниці торік зменшився на 1,6% 22/1/2014

Безпека пасажирів та населення, яке проживає у районах, прилеглих до колій, - незмінний пріоритет придніпровських залізничників.

З метою попередження невиробничого травматизму в 2013 році на підприємстві було вжито низку організаційно-технічних заходів, зокрема, забезпечене регулярне сповіщення пасажирів вокзалів та станцій по гучному зв’язку про правила безпеки, прибуття-відправлення рухомого складу та маневрові роботи; виконаний капітальний ремонт залізничних переїздів, світильників зовнішнього освітлення станцій, переїздів та посадочних платформ; покращено видимість на залізничних переїздах; у місцях перебування пасажирів, перетину залізничних колій тощо встановлені інформаційні стенди попереджувального змісту та ін.

До профілактичної роботи серед підростаючого покоління торік було залучено 503 фахівців підприємства, які провели 727 тематичних лекцій у навчальних закладах, розташованих неподалік від інфраструктурних об’єктів залізниці в Дніпропетровській, Запорізькій областях та АР Крим. Слухачами цих лекцій стали майже 53 тис. школярів та студентів. Видрукувано та розповсюджено 36 тис. пам’яток із правилами поводження на залізничному транспорті, які на уроках з безпеки життєдіяльності стали додатковими навчальними посібниками вчителів та учнів.

Активними популяризаторами правил безпечної поведінки на залізниці минулоріч були і юні вихованці дитячих залізниць – Дніпропетровської та Запорізької. Подорожі відвідувачів потягом неодмінно супроводжувалися тематичними бесідами, з якими юні залізничники навідувалися і до своїх ровесників у школи, дитячі будинки тощо.

Завдяки профілактичній роботі, яку на підприємстві ведуть постійно, у 2013 році кількість травмованих осіб, не пов’язаних із виробництвом, зменшилася на 1,6% (126 чоловік проти 128 у 2012 році), а число травм зі смертельним наслідком на 8% (69 проти 75 відповідно).

За словами фахівців служби охорони праці Придніпровської залізниці, всі випадки невиробничого травматизму на магістралі сталися через порушення Правил безпеки громадян на залізничному транспорті. Найпоширеніші з порушень – перехід колій у невстановлених місцях (49 травмованих, 27 з них смертельно), ходіння коліями (30 та 18 відповідно) та перехід колій перед потягом, що наближається (20 та 12 відповідно).

Більш як третина усіх нещасть зі сторонніми особами на залізниці траплялася у вечірні години – між 18.00 та 24.00. На території станцій травмовані 72 особи (або 57%), на залізничних перегонах - 54 (42,3%). Чоловіків торік (утім, як і завжди) травмувалося більше, ніж жінок (85 проти 41).