slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Залізниця активно готується до весняного водопілля 18/2/2014

        Придніпровські залізничники розпочали підготовку до безперебійної та безпечної роботи в умовах весняного водопілля. З цією метою на підприємстві розробили і запроваджують низку організаційно-технічних заходів.

        Зокрема, у структурних підрозділах магістралі створено штаби з питань водоборотьби. Серед працівників служби колії проводяться інструктажі щодо забезпечення безпечного руху поїздів у період льодоходу та пропуску весняних вод, а локомотивні бригади інформуються про потенційно небезпечні в період водопілля ділянки колійного господарства.

        Напоготові 50 одиниць землерийної та іншої спецтехніки (екскаваторів, бульдозерів, самоскидів тощо), створюються необхідні запаси матеріалів (щебеню, буту та ін.), ведеться підготовка інвентарю, який за потреби буде задіяний у протипаводкових заходах.

        На залізниці функціонують 14 водомірних постів (8 з них – у Дніпропетровській області), де від початку лютого здійснюється регулярне спостереження за товщиною льоду та рівнем води у місцевих річках.

        На поточний момент на водоймах регіонів, які Придніпровська залізниця обслуговує як перевізник, товщина льоду становить від 5 до 35 см, тож льдохід поблизу наявних тут мостів відбувається без утворення заторів. У місцях найтовщого льодового покриву (р.Оріль та Самара) опори мостів було звільнено від довколишньої криги шляхом обколювання.

        Встановлено посилений контроль над об’єктами колійного господарства, особливо схильними до водорозмиву. Залізничники ретельно оглядають потенційно небезпечні косогори, ділянки полотна та колії, дамби та водосховища, очищають від снігу отвори малих мостів, водовідвідних труб та зливів, щоб забезпечити вільний пропуск весняних вод, усунути захаращення тощо.

        Сформовано два протирозмивних поїзди – на станціях Мелітополь та Нижньодніпровськ-Вузол. Готові до роботи в умовах можливого підтоплення і дев’ять пожежних поїздів. Вони дислоковані на станціях Нижньодніпровськ-Вузол, Синельникове-1, Кривий Ріг, П’ятихатки, Запоріжжя-Ліве, Мелітополь, Джанкой, Сімферополь, Айвазовська. Потяги вкомплектовано 27 мотопомпами (стаціонарними та переносними). Ще 11 мотопомп знаходяться на дистанціях колії.

        На випадок необхідності проведення підривних робіт, дроблення льоду під мостами та ліквідації заторів досягнуто відповідної домовленості з аварійно-рятувальною службою МНС України.

        Наразі загрози інфраструктурним об’єктам магістралі немає.