slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Отримано за приміські перевезення пільговиків лише 0,2% від суми фактичних виплат 19/2/2014

За перший місяць 2014 року Придніпровська залізниця у приміському сполученні перевезла 1 млн 207,7 тис. пасажирів. Пільговики склали третину від загального числа пасажирів, які за цей період скористались приміськими поїздами магістралі (404 тис. осіб).

Сума, нарахована у січні 2014 року за пільгові перевезення у потягах приміського сполучення, склала 3 млн 591,9 тис. грн.

Однак від місцевих органів влади, які виступають замовниками соціальних перевезень у приміському сегменті, отримано лише 6 тисяч гривень компенсаційних відшкодувань, що складає менше 0,2% від суми фактичних витрат підприємства на перевезення пільговиків у приміському сполученні.

Таке ставлення замовників соціальних перевезень до законодавчо закріпленого за ними обов’язку відшкодовувати перевізнику збитки, завдані перевезеннями на пільгових умовах, є неприпустимим. Вимушене благодійництво фактично позбавляє залізницю можливості оновлювати свій приміський рухомий склад (його зношеність наближається до 70%), підвищувати якість пасажирських перевезень, збільшувати кількість приміських поїздів та їх маршрутів тощо.

Довідка: Згідно зі статтею 9 Закону України «Про залізничний транспорт» «...для захисту інтересів окремих категорій громадян на пасажирських перевезеннях, у тому числі приміських, можуть передбачатися пільгові тарифи. Збитки залізничного транспорту загального користування від їх використання відшкодовуються залізницям за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення про введення пільг». Пільги на залізничний транспорт наразі мають 26 категорій населення.