slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

28/2/2014

Олександр Компанієць: Знання та дотримання своїх обов’язків допоможе пасажирам приміських поїздів уникнути непорозумінь

Попри хронічну недокомпенсацію місцевими адміністраціями фактичних витрат Придніпровської залізниці на приміські перевезення за пільговими тарифами, на Дніпропетровщині в повному обсязі забезпечуються перевезення соціальних категорій пасажирів у приміському сполученні.

На цьому наголосив заступник начальника служби приміських пасажирських перевезень Придніпровської залізниці Олександр Компанієць на нещодавній прес-конференції в ІА «Мост-Днепр» (м.Дніпропетровськ).

Він розповів, що пільгами на проїзд у поїздах приміського сполучення наразі користуються 26 категорій пасажирів. Найчисленніші з них – це пенсіонери за віком, діти 6-14 років та студенти, а також діти війни, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування та ін.

Торік на Дніпропетровщині приміськими поїздами Придніпровської залізниці скористались 3 млн 178,6 тис. пільговиків. Попри те, що в 2013 році залізниця не отримала від місцевих держадміністрацій повного відшкодування своїх витрат на приміських перевезень за соціальними тарифами (з 26 млн 819,5 тис. грн підприємству компенсовано лише 20 млн 797,2 тис. грн, або близько 80%), на підприємстві стабільно забезпечували пільгові перевезення у приміському секторі, і залізничний транспорт традиційно залишався найбільш масовим за обсягами перевезень.

Придніпровські залізничники, за словами О.Компанійця, прагнуть донести до пасажирів пільгових категорій, що стабільна робота приміського залізничного транспорту значною мірою залежить і від їхньої дисципліно-ваності. І ось чому.

Як відомо, пасажири пільгових категорій користуються безплатним проїздом (зокрема, пенсіонери за віком, діти війни, діти до 6 років, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування) або знижкою (наприклад, 50-відсотковою - студенти та 25-відсотковою - діти віком від 14 років).

Але пільги зобов’язують. Так, у приміському залізничному транспорті пільговики ПОВИННІ мати при собі оригінал документа, який засвідчує їх право на пільги, а також оформити в касі безплатний чи пільговий квиток. Адже саме оформлений проїзний документ дає залізничникам інформацію про фактично здійснені ними перевезення за соціальними тарифами. Вони підлягають відшкодуванню за рахунок замовників пільгових перевезень. Отримані ж кошти дають залізниці можливість належно утримувати парк своїх приміських поїздів, оновлювати та ремонтувати состави, поліпшувати якість послуг пасажирам тощо. На жаль, на практиці залізничники нерідко бувають свідками такого: пенсіонер, якого провідник просить пред’явити квиток та документ на пільги, відповідає: «Хіба по мені не видно мій вік і те, що я пільговик?»

За словами О.Компанійця, придбати або оформити квитки на проїзд у приміських поїздах, пільговики можуть в усіх касах залізничних вокзалів та станцій, за відсутності кас – безпосередньо у провідників у рухомому складі.

Крім того, нагадав представник служби приміських пасажирських перевезень, всі без виключення пасажири повинні дотримуватись безпечної поведінки на залізничному транспорті, не порушувати правила громадського порядку та санітарних вимог. Усім категоріям пасажирів дозволяється безплатно везти з собою ОДНУ дитину віком до 6 років (за інших малюків цього віку доведеться заплатити) та багаж вагою до 36 кг. Понаднормова поклажа (однак не більше 50 кг) оплачується за вартістю проїзду дорослого пасажира. Дітей до 14 років неодмінно мають супроводжувати дорослі.

Собаки у приміському залізничному сполученні перевозяться лише у намордниках і на міцній прив’язі, коти й декоративні птахи, а також свійська птиця – у ящиках, кошиках та клітках. Не оплачується перевезення тільки однієї особини (або місця), за решту слід заплатити половину вартості проїзду дорослого пасажира за кожну особину чи зайняте місце.

Пасажир зобов’язаний пред’явити провіднику квиток, а за потреби (якщо він є пільговиком) і документи на пільги.

За словами О.Компанійця, дотримання пасажирами приміських поїздів цих нескладних правил дозволить їм уникнути прикрих непорозумінь і водночас стане суттєвою підтримкою залізничникам, які прагнуть забезпечити гідний рівень пасажирських перевезень у приміському сполученні.