slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

19/3/2014

Придніпровській залізниці за січень-лютий 2014 року недокомпенсовано понад 7 млн грн за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні19/3/2014

За два місяці 2014 року Придніпровська залізниця у приміському сполученні перевезла 2 млн 381,9 тис. пасажирів. Пільговики склали більше третини від загального числа перевезених за цей період пасажирів (805,3 тис. осіб).

За пільгові перевезення пасажирів приміськими потягами магістралі у січні-лютому нараховано 7 млн 65,5 тис. грн., проте від місцевих органів влади, які виступають замовниками соціальних перевезень у приміському сполученні, залізниця отримала тільки 12,4 тис. грн компенсаційних відшкодувань, що складає менше 0,2% від суми її фактичних витрат.

Зокрема, у лютому Придніпровська магістраль перевезла приміськими потягами 1 млн 172,1 тис. пасажирів, з них 399,2 тис. – пільгових категорій. Сума, яка підлягає компенсації місцевими держадміністраціями, склала 3 млн 473,6 тис. грн. З місцевих бюджетів підприємству відшкодовано всього 6,4 тис. грн (або 0,18%).

Як зазначають у службі приміських перевезень, така катастрофічна недокомпенсація фактичних витрат підприємства на перевезення пільговиків у приміському сполученні (для порівняння: за аналогічний період минулого року було отримано понад 3,8 млн. грн компенсаційних відшкодувань) в умовах гострої нестачі фінансових ресурсів позбавляє залізницю можливості оновлювати свій приміський рухомий склад, ускладнює проведення поточних ремонтів техніки, підвищення якості пасажирських перевезень тощо.

Ситуація, що склалася, змушує придніпровських залізничників посилювати роботу з розпорядниками бюджетних коштів, більш жорстко наполягати на необхідності закладати в бюджет суми субвенцій, які забезпечать повне відшкодування залізниці витрат на фактичні перевезення пільговиків у приміському сполученні; на своєчасних розрахунках із підприємством за соціальні перевезення пасажирів, а також активізувати претензійно-позовну роботу щодо виконання умов укладених із залізницею договорів на перевезення пільговиків у приміському сполученні.