slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

З початку року залізниця недоотримала понад 10 млн грн за приміські перевезення пільговиків 17/4/2014

У першому кварталі 2014 року Придніпровська залізниця у приміському сполученні перевезла 3 млн 827,5 тис. осіб, зокрема, 2 млн 457,2 тис. пасажирів платної категорії та 1 млн 370,3 тис. - пільгових. Пільговики становлять майже 36% від загального числа пасажирів.

За пільгові пасажирські перевезення приміськими потягами залізниці протягом трьох місяців року було нараховано 11 млн 802,3 тис. грн, проте місцеві органи влади, які виступають замовниками цих перевезень, відшкодували магістралі тільки 1 млн 507,9 тис. грн, що складає близько 13% від суми її фактичних витрат.

Зокрема, у березні Придніпровська залізниця перевезла у приміському сполученні 1 млн 445.6 тис. осіб, у тому числі 880,6 тис. пасажирів платної категорії та 565,0 тис. пільговиків. Сума, яка підлягає компенсації замовниками перевезень за соціальними тарифами, склала 4 млн 736,8 тис. грн. З місцевих бюджетів підприємство отримало менше третини цієї суми - 1 млн 495,5 тис. грн.

Як зазначають у службі приміських перевезень, суми компенсаційних виплат за пільгові перевезення пасажирів дедалі меншають (для порівняння: у першому кварталі 2013 року магістралі було відшкодовано майже 7 млн грн) і є неприпустимо низькими.

Ситуація, що склалася, змушує залізничників повертати належне їм шляхом претензійно-позовної роботи. Так, станом на 16 квітня укладено 53 договори щодо повного відшкодування місцевими держадміністраціями витрат залізниці на фактичні перевезення пасажирів пільгових категорій. Однак у Криворізькій міській раді та Криничанській райдержадміністрації підписувати такі угоди відмовилися. Наразі на магістралі готують судові позови, які мають змусити замовників пільгових перевезень виконувати чинне законодавство в сфері залізничного транспорту. Відповідачем по ще 4 позовних заявах на загальну суму 2 млн 241 тис. грн, які протягом 1 кварталу 2014 року направила Запорізька дирекція залізничних перевезень, є місцева міська адміністрація. Ідеться про відшкодування ще минулорічної заборгованості.

На Придніпровській залізниці наголошують на тому, що хронічна недокомпенсація підприємству його фактичних витрат на приміські перевезення пасажирів пільгових категорій фактично унеможливлює придбання нового рухомого складу, ускладнює виконання ремонтних робіт, підвищення якості перевезень та збільшення кількості послуг, які надаються пасажирам.