slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

З початку року збитки залізниці від незбережених перевезень вантажів зменшилися в 1,5 рази 16/7/2014

Завдяки постійній комплексній роботі, спрямованій на забезпечення схоронності вантажів, збитки Придніпровської залізниці від незбережених перевезень зменшилися у півтора рази - з 361 тис. грн (за січень-червень 2013 року) до 248 тис. грн. цьогоріч.

Більш як на 4% зменшилася і доля втрат підприємства від незбережених перевезень через крадіжки вантажів – з 61,5% у першому півріччі 2013 року до 57,2% в поточному році.

Так, упродовж січня-червня працівники відомчої воєнізованої охорони залізниці попередили 95 спроб крадіжок вантажів, які перевозить підприємство, при цьому затримали 53 зловмисників. ВОХРівці запобігли розкраданню більш як 8,5 т вугілля, 17 т брухту, а також мінеральних добрив, металопрокату, чавуну, запчастин до гірничошахтного устаткування, вагонних тентів та ін. вантажів на загальну суму понад 46 тис. гривень. У 11 випадках крадіжки вантажів було відвернуто завдяки попереджувальному застосуванню охоронцями вогнепальної зброї.

Як свідчить статистика, вугілля та брухт і цьогоріч залишаються вантажами, на які крадії зазіхали найчастіше (відповідно понад 45% та 41% від загального числа крадіжок), а найбільш криміногенними у 1-му півріччі були станції Таврійськ та Чаплине і ділянка П’ятихатки-Стикова – Верхівцеве та Чаплине – Синельникове.

Для підвищення схоронності вантажів, ліквідації причин і умов, що породжують незбережені перевезення, на Придніпровській магістралі здійснюють патрулювання найбільш криміногенних ділянок залізниці спільними оперативними групами загонів ВОХР і транспортної міліції, виставляють додаткові пости та пересувні пікети, реагують на кожне повідомлення про несанкціоновані втручання сторонніх осіб у роботу залізниці, контролюють рух потягів, особливо «вугільних» чи тих, які перевозять брухт або металопродукцію. Крім того, працівники ВОХР спільно з представниками транспортної міліції перевіряють пункти приймання брухту, розташовані поблизу залізниці - за півріччя 2014 року було здійснено 30 таких перевірок.

Ретельно аналізуються показники автоматизованих систем контролю за вантажем та цілісністю залізничних вагонів у русі (АСК ЦВР), які встановлено на станціях П’ятихатки-Стикова, Чаплине, Нижньодніпровськ-Вузол, Павлоград-1, Інгулець, Апостолове. Системи відеоспостереження досить ефективно допомагають виявляти та усувати комерційні несправності – порушення технічних умов навантаження, ознаки незбереженого перевезення вантажу тощо.

Для більшої ефективності придніпровські залізничники залучають до розгляду та вирішення питань щодо підвищення схоронності вантажів, зокрема, попередження їх розкрадань, промисловців – власників вантажів, а також представників місцевих органів виконавчої влади та територіальних правоохоронних органів.