slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровська залізниця: державна власність не може безоплатно обслуговувати приватні комерційні інтереси 25/7/2014

ДП «Придніпровська залізниця» просить засоби масової інформації не спекулювати на темі відносин залізниці з приватним дошкільним навчальним закладом «Червоні вітрила», зважено та об’єктивно подавати матеріали, щоб «не розпалювати» конфліктні ситуації, для вирішення яких є законні й мирні шляхи.

На даний час склалася ситуація, коли орендар - приватний заклад освіти «Навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) – початкова школа «Червоні вітрила» займає у Дніпропетровську будівлю по вул. Юрія Савченка,5 вже понад три роки з моменту, коли закінчився термін дії останньої додаткової угоди до договору оренди (01.02.2011 року). Орендар відмовився укладати новий договір на умовах чинної Методики розрахунку та використання плати за оренду державного майна, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України.

Згадана будівля є державним майном, органом, уповноваженим здавати його в оренду, виступає регіональне відділення Фонду держмайна України по Дніпропетровській області, а балансоутримувачем є структурний підрозділ ДП «Придніпровська залізниця» (будівельно-монтажне експлуатаційне управління Нижньодніпровськ-Вузол).

За умови припинення дії договору між орендодавцем та орендарем, державне майно повинно бути повернуто балансоутримувачу протягом трьох робочих днів. Однак орендар дотепер відмовляється звільнити зайняте приміщення.

Приватному освітньому закладу на цей час нарахована неустойка у розмірі подвійної плати за користування майном за час прострочення договору оренди - понад 700 тис. грн, та недоотримана орендна плата – майже 70 тис. грн. Ці кошти у складні для країни часи не отримав Державний бюджет.

Придніпровській залізниці як балансоутримувачу з жовтня 2011 року не сплачено неустойку у розмірі майже 200 тис. грн та збитки – понад 100 тис. грн.

Прокуратура Дніпропетровської області у червні поточного року направила до Дніпропетровського апеляційного господарського суду позовну заяву щодо стягнення заборгованості з приватного закладу освіти «Червоні вітрила», яку 22 липня суд частково задовольнив.

Державна власність не може обслуговувати приватні інтереси безоплатно, тим більше в нелегкі для країни часи, коли наповнення Державного бюджету є завданням надзвичайної ваги, а порядок та жорстке дотримання норм чинного законодавства набувають особливої актуальності.

Договір строкової оренди між регіональним відділенням Фонду державного майна України по Дніпропетровській області та приватним закладом освіти «Червоні вітрила» був укладений у 2000-му році і подовжувався у 2007-му та 2010-му році. Після того, як закінчився термін дії останньої додаткової угоди, у 2011 році, і орендар відмовився укладати новий договір, регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області звернулося до суду з вимогою виселення орендаря та стягнення неустойки за час незаконного користування майном. Суд першої інстанції та Дніпропетровський апеляційний господарський суд ухвалили рішення на користь позивача.

У 2012-2013рр. виконавча служба двічі відкрила провадження щодо звільнення державного майна. Директор закладу щоразу отримувала відповідний припис і мала час, необхідний для добровільного виселення, однак ігнорувала як рішення суду, так і вимогу виконавчої служби.

Вісімнадцятого липня 2014 року представники виконавчої служби у присутності працівників міліції, Фонду держмайна та Придніпровської залізниці склали акт про опис і арешт майна приватного закладу освіти та опломбували приміщення по вул. Юрія Савченка,5. Будівлю взяли під охорону працівники Придніпровської залізниці.

Однак 21 липня підбурювані директором «Червоних вітрил» батьки силою ввірвалися до будівлі, зірвали пломби виконавчої служби. Дитсадок знову розпочав свою роботу, попри рішення суду про неможливість продовження договору оренди займаного ним приміщення.

На ДП «Придніпровська залізниця» розуміють стан батьків, які справно платили за дитсадок-ясла та початкову школу за комерційними розцінками і за відсутності інформування з боку керівництва освітнього закладу про ситуацію, що склалася, наразі опинилися у скрутному становищі. Однак для вирішення спірних питань є законні шляхи і претензії необхідно висувати до істинних винуватців.