slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Держадміністрації заборгували магістралі майже 12 млн грн за приміські пільгові перевезення 26/8/2014

Заборгованість місцевих держадміністрацій перед Придніпровською залізницею за пільгові перевезення пасажирів приміськими поїздами за сім місяців 2014 року наближається до 12 млн грн (11 млн 984 тис грн).

Як відзначають у службі приміських перевезень Придніпровської магістралі, тільки у липні перевезеннями у приміських поїздах скористалися 475,2 тис пасажирів пільгових категорій. Загалом протягом січня-липня залізницею було перевезено 2 млн 770 тис. пільговиків, що становить 56,8% від загального числа пасажирів у приміському сполученні (4 млн 877,9 тис. осіб).

Сума за перевезення, що підлягає відшкодуванню, за сім місяців склала 23 млн 373 тис. гривень. Проте місцеві держадміністрації, що виступають замовниками цих перевезень, компенсували магістралі лише 48,7% від цієї суми - 11 млн 389 тис. грн. До того ж, сума наданих компенсацій на 2 млн 610,7 тис. грн (або на 18,6%) менша, ніж за аналогічний період минулого року.

У службі приміських перевезень Придніпровської залізниці акцентують на тому, що така постійна недокомпенсація підприємству його фактичних витрат на приміські перевезення пасажирів пільгових категорій стає на заваді оновленню рухомого складу, ускладнює виконання ремонтних робіт, підвищення якості перевезень та збільшення кількості послуг, які надаються пасажирам.

Нагадаємо, що право на пільговий проїзд залізницею наразі мають 25 категорій громадян. Згідно із Законом України «Про залізничний транспорт» збитки перевізнику від застосування соціальних тарифів мають відшкодовуватися за рахунок державного або місцевих бюджетів – у залежності від того, який орган приймав рішення щодо введення відповідних пільг.