slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

На Дніпропетровській дитячій залізниці працює виставка паперових макетів 18/9/2014

З експозицією паперових мініатюр можна ознайомитися у приміщенні Дніпропетровської дитячої залізниці. На тематичному стелажі представлено 15 моделей рухомого складу - зменшені копії вагонів, паровозів та тепловозів минулих часів, а також ті, що наразі експлуатуються на сталевих магістралях України.

Серед експонатів: паровоз ТУ2, тепловоз ЧМЕЗ-1521, польський зварний пасажирський вузькоколійний вагон Pafawag (до речі, саме такий перевозить зараз пасажирів дитячої залізниці), чотиривісний суцільнометалічний вагон будови Дніпропетровського вагоноремонтного заводу і навіть копія славнозвісного паровоза Черепанових – першого побудованого у Російській імперії.

Над створенням модельного ряду близько двох років працювали інструктор дитячої залізниці Олександр Бойко та вихованці Малої Придніпровської. Виготовлення кожного макета займало у моделістів близько місяця, адже потрібно було розробити все до дрібниць. З паперу виконано не тільки корпуси вагонів, але й найтонші деталі – колісні пари, зціпне обладнання тощо. А самі схеми майстри знаходили на спеціалізованих сайтах.

«Асортимент» виставки планують розширювати. Як розповів начальник Дніпропетровської дитячої залізниці Роман Куриленко, паперова експозиція буде постійною і доповнить діючий макет залізниці, який також можна побачити у приміщенні Малої Придніпровської.

Довідка: Дніпропетровська дитяча залізниця заснована 6 липня 1936 року. Протяжність її колій складає 2 км. На залізниці постійно працюють 6 змін з учнів 6-11 класів.

З 1 червня до 31 вересня Дніпропетровська дитяча залізниця працює по пятницях, у вихідні та святкові дні.

З початку цьогорічного сезону своєї роботи дитяча залізниця перевезла 10,5 тис. маленьких та стільки ж дорослих пасажирів.