slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

На Запорізькій дитячій залізниці відкрито виставку діючих макетів 6/10/2014

Вихованці Запорізької дитячої магістралі відкрили для широкого огляду виставковий зал макетів залізничного моделювання. Експонати виконані з пластику та пенопласту і є не лише мініатюрними відтвореннями своїх прототипів, але й діючими моделями. На підготовку експозиції юні залізничники та їх інструктори витратили близько восьми місяців.

Загалом у залі представлено 10 копій залізничного рухомого складу та інфраструктурних комплексів. Серед них макети самої дитячої залізниці, ДніпроГЕСу та залізничної станції Запоріжжя-1 у масштабі 1:87000. Юні моделісти максимально точно відтворили станційні приміщення, рухомий склад, колії, тунелі та платформи.

Також відвідувачі дитячої залізниці мають можливість ознайомитися з історією локомотивобудування в мініатюрі – від паровоза братів Черепанових (першого побудованого у Росії) до надсучасного швидкісного локомотива Maglev на магнітній подушці, розробкою якого наразі займаються в Японії.

Планується, що екскурсії для відвідувачів проводитимуть юні залізничники. А потенціальна «аудиторія» у них чимала – тільки цього літа і у вересні на дитячій магістралі побувало понад 129 тис. гостей, з яких 46 тисяч здійснили подорож поїздом.

Довідка: Запорізька дитяча залізниця заснована 19 травня 1972 року і є однією з найбільш розвинених дитячих залізниць України та СНД. Протяжність її колій складає 8,6 км. Тут діє одна станція і сім пасажирських платформ, тунель завдовжки 80 м, рухомий склад складається з трьох тепловозів з вагонами і однієї вантажної платформи.