slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

З початку 2014 року невиробничий травматизм на залізниці знизився на 41% 16/10/2014

Упродовж січня-вересня 2014 року через порушення правил безпеки на об’єктах Придніпровської магістралі отримали травми 58 осіб, не пов’язаних із виробництвом. Це на 41% менше за минулорічні показники аналогічного періоду (98 осіб). Знизилася й кількість травмованих зі смертельними наслідками - 38 осіб проти 54 торік.

За даними служби охорони праці, найчастіше громадяни травмуються через нехтування правилами безпеки на залізничних об’єктах. Зокрема, перехід через колії у неналежних місцях або перед поїздом, що наближається, ігнорування заборонних світлових та звукових сигналів на переїздах. Також серед порушень - ходіння по залізничних коліях, сидіння на них, знаходження на небезпечно близькій (менше 5 метрів) відстані до колій.

Зазвичай чоловіки виявляють значно меншу обережність, ніж жінки. Так, за 9 місяців 42 представники сильної статі отримали травми на залізниці, з них 29 – смертельні. Серед жінок постраждалих у 2,6 рази менше (16 та 9 осіб відповідно).

На жаль, на залізничних об’єктах продовжують травмуватися діти до 16 років. Так, у цьому році було зафіксовано 2 подібні випадки (обидва смертельні) проти 6 торік (з них 3 із трагічними наслідками).

Щоб запобігти дитячому та підлітковому травматизму, на магістралі приділяють велику увагу профілактично-роз’яснювальній роботі серед учнів шкіл та ПТУ, розташованих неподалік від залізничних колій. Для них проводяться тематичні уроки, місячники безпеки руху тощо. У рамках останнього такого місячника придніпровські залізничники провели понад 500 тематичних лекцій із показом відеофільмів для 30 тисяч учнів та студентів Дніпропетровщини та Запоріжжя.

Окрім того, на Придніпровській магістралі вживають і низку організаційно-технічних заходів: на вокзалах і станціях пасажирів регулярно інформують за допомогою гучномовного оповіщення про правила безпеки, прибуття та відправлення потягів, а також маневрові роботи; планово ремонтуються залізничні переїзди та посадочні платформи, оновлюються прилади зовнішнього освітлення на них тощо.