slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

У 2014 році на Придніпровській залізниці витратили на заходи з охорони праці майже 23,6 млн гривень 28/10/2014

Більшість залізничних професій – у списку найбільш травмонебезпечних, а залізнична інфраструктура вимагає посиленої уваги не лише від пасажирів, але й персоналу. Саме тому питання охорони праці на Придніпровській залізниці – у числі пріоритетних.

Для запобігання виробничому травматизму на підприємстві розроблено Комплексні заході з досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, попередження випадків виробничого травматизму, профзахворювань та аварій. У 2014 році на їх запровадження витрачено майже 23 млн 593 тис. грн (при плані 20 млн 676,27 тис. грн.).

Щомісяця фахівці з охорони праці проводять цільові перевірки структурних підрозділів залізниці, першочергову увагу приділяючи об’єктам підвищеної небезпеки, створенню безпечних умов праці на робочих місцях, підвищенню обізнаності з питань охорони праці, зокрема, керівного складу усіх рівнів. Широко практикується особиста участь у перевірках керівників та фахівців служб і структурних підрозділів магістралі.

Жоден випадок виробничого травматизму не залишається без належного реагування. У підрозділах, де трапилися випадки виробничого травматизму, проводяться додаткові, позапланові перевірки стану охорони праці, відбувається широке інформування усіх підприємств та служб залізниці про обставини травмувань, щоб унеможливити подібне на інших робочих місцях.

У січні-вересні поточного року в Дорожньому навчально-методичному центрі охорони праці пройшли навчання та перевірку знань 304 працівники залізниці, зокрема, 186 керівників, 80 фахівців з охорони праці, 38 відповідальних за стан вантажопідіймальних механізмів.

Зробити навчання наочнішим, а отже, більш ефективним, допомагає спеціальний вагон охорони праці, пристосований для проведення лекцій, консультацій, показу тематичних відеофільмів, демонстрації приладдя тощо. Цей вагон переміщається з регіону в регіон, територією обслуговування магістралі, і досить популярний серед працівників структурних підрозділів залізниці.

Традиційними для підприємства також стали огляди-конкурси з охорони праці, за результами яких кращі структурні підрозділи залізниці заохочуються, а їх досвід поширюється.

Довідка: Станом на 27.10.2014 року на Придніпровській залізниці зареєстровано 12 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом. Основні причини – невиконання вимог інструкцій з охорони праці та особиста необережність потерпілих.