slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

У 2014 році на залізниці зекономили всіх видів ресурсів на суму майже 34 млн гривень 26/1/2015

Завдяки ефективному використанню ресурсів, запровадженню енергоощадного обладнання і технологій, системному підхлду до питань ресурсозаощадження у 2014 році на Придніпровській залізниці зекономили паливно-енергетичних ресурсів на суму 33, 9 млн грн.

Зокрема, отримано економію 1446,6 т дизельного палива, 6 млн 567,3 тис. кВтгод електроенергії, 75,2 тис. кубометрів природного газу, 34,3 т вугілля, 2 т топкового мазуту, 123,4 Гкал теплової енергії.

Заощадити дизпаливо минулоріч удалося за рахунок збільшення проти 2013 року середньої ваги вантажного поїзда, скорочення відсотку порожнього пробігу рухомого складу; у результаті заміни тепловозів 2ТЕ116 на тепловози ЧМЕ3 у приміському русі на ділянках Мелітополь – Федорівка – Верхній Токмак, Мелітополь – Федорівка – Новосела, а також тепловозів ЧМЕ3 на електровози ВЛ8 – під час маневрових та господарських робіт; завдяки експлуатації тепловозів ЧМЕ3, модернізованих електронними системами типу "БІС-Р".

Основних заходами, які в минулому році забезпечили економію електроенергії на залізниці, стали: у тязі поїздів – скорочення відсотку порожнього пробігу до загального; організація обертання з’єднаних поїздів; виключення з роботи по одному тяговому агрегату або тяговому трансформатору, якщо це дозволяла поїзна ситуація, у стаціонарній енергетиці – впровадження в структурних підрозділах магістралі економних світильників і ламп, приладів обліку електричної енергії; раціональний підхід до опалення виробничих і службових приміщень (з урахуванням погодних умов, опалюваних площ, вихідних і святкових днів) та ін.

Еколого-теплотехнічне налагодження на підприємствах магістралі котлоагрегатів, реконструкція котелень і систем теплопостачання, заміна застарілих приладів опалення сучасними, переведення котлоагрегатів на більш ефективні види палива, а також перехід у літній період на використання електронагрівачів для потреб гарячого водопостачання дали залізничникам можливість зекономити природний газ, вугілля, топковий мазут і теплову енергію.

Крім того, в минулому році дбайливе використання води дозволило заощадити майже 96 тис. кубометрів на суму понад 41,5 тис.грн.

Загалом на впровадження ресурсоощадних заходів у рамках дорожньої Програми енергозбереження торік витратили 4,7 млн грн.