slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровська залізниця: кількість крадіжок вантажів у 2014 році збільшилася на 1,8% 29/1/2015

У порівнянні з 2013 роком збитки Придніпровської залізниці, завдані розкраданням вантажів, які перевозить магістраль, у 2014 році зросли в 1,2 рази (з 553 тис. грн до 674 тис. грн), а частка крадіжок серед причин незбережених перевезень вантажів - з 75,1% до 76,9% відповідно.

«Левова» частка торішніх крадіжок припадає на металопродукцію (46%) та вугілля (19,6%), серед вантажів, які теж «зацікавили» зловмисників, обладнання (сільськогосподарське і гірничошахтне), брухт, залізорудна сировина, мінеральні добрива.

Найбільш активно минулоріч залізничні злодії діяли на ділянках Синельникове-1 – Запоріжжя-Ліве – Таврійськ – Мелітополь, Чаплине – Синельникове-2 – Нижньодніпровськ-Вузол, Чаплине – Пологи, П’ятихатки-Стикова – Желєзнякове – Верховцеве, а також на Криворізькому вузлі.

Щоб в умовах загального погіршення криміногенної обстановки в країні забезпечити схоронність вантажів, які перевозяться, в 2014 році придніпровські залізничники зміцнювали свою взаємодію з місцевими адміністраціями, транспортною та регіональною міліцією, прокуратурою, а також підприємствами-вантажовідправниками (такими як ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», ВАТ «Запоріжсталь» та ін.).

Для попередження незбережених перевезень найбільш «популярних» серед залізничних злодіїв вантажів вживалися спеціальні заходи захисту - такі як перевезення листового прокату виключно у пачках вагою понад 100 кг, запакованих у металевий кожух, розміщення вагонів із неноменклатурною металопродукцією у «голові» вантажних поїздів або поряд із номенклатурними вантажами, які охороняються, тощо.

Також серед заходів, покликаних унеможливити крадіжки вантажів, - установлення постійного контролю за пересуванням вантажних потягів з металопродукцією, брухтом, «вугільних» поїздів; щодобовий аналіз роботи автоматизованих систем контролю вантажу та цілісності вагонів у русі на станціях, обладнаних такими системами; оперативне реагування на випадки втручання сторонніх осіб у діяльність залізниці; оперативно-профілактична робота (патрулювання, засідки, спільні з правоохоронцями рейди, перевірки пунктів приймання брухту) та ін.

Спільними зусиллями воєнізованої охорони залізниці та транспортної міліції в 2014 році було попереджено 178 спроб розкрадання вантажів, які перевозить магістраль, на загальну суму близько 171 тис. грн, за підозрою у скоєнні цих злочинів затримано 114 осіб, припинено діяльність 7 злочинних груп, здійснено 49 перевірок пунктів приймання брухту, розташованих у прилеглих до залізниці районах, виявлено один незаконний.