slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровській магістралі у лютому заборгували майже 3 млн грн за приміські перевезення пільговиків 18/3/2015

У лютому 2015 року Придніпровська залізниця перевезла приміськими поїздами 990 тис. пасажирів, більше третини з яких склали пільговики (333,9 тис. осіб). За даними служби приміських пасажирських перевезень, пасажирів, які здійснювали поїздки за соціальними тарифами, цьогоріч побільшало приблизно на чверть (за аналогічний період минулого року було перевезено 267,9 тис. чоловік).

Утім, тенденція до зростання попиту на пільгові пасажирські перевезення у приміському сполученні жодним чином не впливає на рівень відшкодування перевізникові його витрат з боку замовників цих перевезень - місцевих держадміністрацій. Недокомпенсація з року в рік залишається хронічною. Так, за соціальні приміські перевезення пасажирів у лютому 2015 року було нараховано 2 млн 979,5 тис. грн, однак на цей час залізниці відшкодували лише 17 тис. грн, тобто всього 0,2% суми фактичних нарахувань.

Нагадаємо, що у січні 2015 року у потягах приміського сполучення магістралі було перевезено пільговиків на суму 2 млн 621,3 тис. грн, з яких місцеві держадміністрації відшкодували підприємству тільки 1 млн 498,2 тис. грн (57%).

Постійна недокомпенсація витрат на перевезення пільгових категорій пасажирів змушує залізницю вдаватися до перехресного субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних, що дедалі важче через падіння обсягів останніх, і фактично унеможливлює оновлення рухомого складу, зношення якого на цей час становить 75-90%.