slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровські залізничники у травні проведуть місячник безпеки для школярів та студентів 6/4/2015

З 4 до 29 травня у навчальних закладах, розташованих поблизу залізничних колій, пройде місячник профілактично-роз’яснювальної роботи. Мета заходу - запобігання випадкам травмування дітей та підлітків на залізничних об’єктах.

Такі місячники – одна з найважливіших складових профілактики невиробничого травматизму на Придніпровській залізниці. Щорічно вони охоплюють десятки тисяч школярів. Зокрема, торік тематичні лекції з демонстрацією відеофільмів відвідали понад 30 тисяч учнів ПТУ та шкіл у регіонах, які магістраль обслуговує як перевізник.

Показовим є те, що протягом 1-го кварталу 2015 року на залізниці не зареєстровано жодного випадку травмування дітей віком до 16 років на відміну від минулого року, коли за той же період смертельно травмувалася одна дитина.

Загалом у січні-березні поточного року невиробничий травматизм на Придніпровській магістралі порівняно з попереднім роком зменшився на 9,5 % (19 постраждалих проти 21). Однак майже на третину зросла кількість травмувань зі смертельними наслідками – з 10 до 13 осіб.

Як відзначають у службі охорони праці залізниці, громадяни продовжують травмуватися через недотримання елементарних правил безпеки: ходіння по залізничних коліях, перехід через колії у невстановлених місцях або на небезпечній відстані перед поїздом, що наближається (ближче ніж за 400 м), ігнорування заборонних сигналів світлофора та звукової сигналізації, використання навушників під час перетину колій тощо.

Щоб запобігти випадкам невиробничого травматизму, на залізниці не тільки проводять профілактичну роботу, але й уживають певні організаційно-технічні заходи. Зокрема, пасажирів вокзалів та станцій сповіщають за допомогою гучного зв’язку про прибуття-відправлення рухомого складу, маневрові роботи, виконується ремонт залізничних переїздів та посадкових пасажирських платформ, приладів зовнішнього освітлення станцій тощо.

Однак лише особиста обережність, неухильне дотримання правил безпечної поведінки на залізничному транспорті та об’єктах залізничної інфраструктури є надійною запорукою безпеки всіх учасників руху.