slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Залізниця протидіє необ’єктивним спробам достроково стягнути державні кошти на користь лізингодавця 15/4/2015

Днями в Інтернет-виданні «Українська правда» з посиланням на «Наші гроші» було розміщено статтю «Суд змусив залізничників викупити у «прокладки» часів Януковича машину». Цей матеріал однобічно, без викладення позиції та дій Придніпровської залізниці, відображає ситуацію щодо придбання у лізинг щебенеочисної машини RM-80 UNR, чим не тільки дезінформує читачів, але й шкодить діловій репутації підприємства.

Зокрема, у матеріалі проігноровано той факт, що станом на 09.04.2015 рішення Господарського суду Дніпропетровської області у справі № 904/923/15 за позовом ТОВ «Прем’єр Лізинг» до ДП «Придніпровська залізниця» про розірвання договору та зобов’язання здійснити викуп предмету лізингу ще не набрало законної сили у зв’язку з оскарженням, а отже зобов’язання достроково викупити щебенеочисну машину RM-80 UNR не виникло.

Так, на цей час залізниця проводить оскарження вищезазначеного судового рішення у Дніпропетровському апеляційному господарському суді, оскільки вважає це рішення таким, що не відповідає нормам цивільного законодавства, а висновки та розрахунки за текстом цього рішення - такими, що не підтверджуються первинними документами.

На думку залізниці, принциповим для розгляду справи та прийняття судом остаточного рішення є надання позивачем документів, які б підтвердили валютну складову під час проведення розрахунків за предмет лізингу. Однак суд відмовив у задоволенні клопотання залізниці щодо витребування у позивача таких підтверджень. Лізингодавець залишив без відповіді неодноразові звернення підприємства з цього питання.

Під час слухання справи залізниця подала заяву про відвід судді через винесення нею під час розгляду іншої справи з ТОВ «Прем’єр Лізинг» (№ 904/10242/14) аналогічного рішення, вже оскарженого залізницею. Однак відвід також не було задоволено.

За результатами розгляду справи № 904/10242/14 залізниця подала до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України скаргу на дії вищезазначеної судді.

Крім того, залізниця звернулася до прокурора Дніпропетровської області з клопотанням про вступ у справу.

Таким чином, Придніпровська залізниця вживала і на цей час продовжує активно вживати вичерпних заходів до захисту своїх інтересів як державного підприємства, що жодним чином не відображено у статті «Української правди».

Придніпровська залізниця звертається до представників ЗМІ з проханням подавати повну та неупереджену інформацію і не спекулювати на злободенних для суспільства темах.