slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

У музеї Придніпровської магістралі відвідувачів здивують рідкісними експонатами 23/4/2015

<Дніпропетровський центральний народний музей Придніпровської залізниці пропонує відвідувачам оглянути унікальні старовинні книги та зменшені копії рухомого складу.

Історія розвитку Придніпровської магістралі тісно вплетена в історичну канву Дніпропетровщини. Тож Дніпропетровський центральний народний музей історії Придніпровської залізниці регулярно приймає не тільки працівників залізничної галузі і студентів профільних вишів, але й школярів, що визначаються з майбутньою професією, та городян, яких цікавить минуле краю.

Музей було засновано у 1968 році на суспільних засадах – значну частку експонатів подарували залізничники. Наступного року йому було присвоєне звання народного.

Експозиція розташована у п’яти залах. Кожен знайомить відвідувачів з певним етапом розбудови залізниці й видатними особистостями, причетними до становлення та розвитку стальної магістралі Придніпров’я.

За роки існування музею його працівники зібрали чималу колекцію раритетів. На цей час у музеї налічується понад 17,8 тис. експонатів, серед яких - унікальні архівні документи, карти, світлини, залізничний інвентар, особисті речі ветеранів війни та праці тощо. Причому 93 експонати є справжніми історичними скарбами і входять до державної частини музейного фонду України. Серед особливо цінних - 28 старовинних книг з історії магістралі. Одну з них – «Звіт начальника робіт з розбудови Катерининської залізниці» (так раніше називалася Придніпровська магістраль) за правом вважають перлиною експозиції. Музейний примірник вельми рідкісний – свого часу таких було видано всього три.

За словами директора музею Володимира Дришлюка, співробітники музею невпинно працюють над оновленням експозиції. Передусім, над оригінальним фотографічним оформленням залів.

«Це дуже копітка робота, - розповідає Володимир Дришлюк - Зокрема, деякі архівні світлини доводиться реставрувати – художник відтворює їх за невеличкими газетними вирізками».

Ще одна «родзинка» виставки - моделі рухомого складу, які спеціально для музею виготовили працівники Дніпропетровського локомотивного депо. Серед музейних міні-зразків відвідувачі знайдуть легендарний паровоз Черепанових і вагони з вензелем Катерини II, тепловози радянської епохи і сучасні локомотиви. Залізничні умільці максимально точно відтворили всі деталі – корпуси, колісні пари, зціпне обладнання.

Музей розташований за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Ленінградська, 12. Детально щодо організації екскурсій можна дізнатися за телефоном +38(050) 990-27-43.