slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровські майстрині навчатимуть колег оригінальним видам рукоділля 27/4/2015

Попри труднощі й негаразди нелегкого нашого сьогодення, працівники Придніпровської магістралі намагаються віднайти прекрасне у повсякденних речах, не втрачають оптимізму та життєлюбства, прагнення до творчого самовираження.

Численні таланти серед придніпровських залізничників традиційно підтримують і заохочують профспілки. Зокрема, об’єднана профспілкова організація служб Придніпровської залізниці ініціювала проведення низки майстер-класів із різних видів хенд-мейду, вельми популярного серед прекрасної половини колективу.

«Першою ластівкою» став майстер-клас із клаптикового шиття – печворку, що відбувся днями в актовому залі головного офісу магістралі. Своїми вміннями з колегами поділилася провідний інженер служби перевезень Алла Титаренко.

Шиттям у техніці печворк залізничниця займається вже понад чотири роки. За цей час вона створила не один десяток яскравих і самобутніх речей – килимів, сумок, чохлів на подушки та барвистих панно. Саме їх майстриня і продемонструвала колегам на імпровізованій виставці в актовому залі.

За словами Алли Титаренко, техніка печворку нескладна: треба певним чином зшити кілька клаптиків тканини, а потім розрізати навпіл. Далі – справа за фантазією, творчою уявою майстрині, і звичайно ж, за терпінням. У результаті народжується виріб на кшталт мозаїки.

Одна з основних переваг печворку у тому, що матеріали для нього доступні на будь-який смак і гаманець. Можна придбати у магазині спеціальні набори тканин, а можна «почаклувати» над старими, але якісними речами. Наприклад, кілька краваток чоловіка рукодільниця перетворила на строкату дорожню сумку.

«Найбільше печворк подобається мені тим, що це здебільшого – імпровізація. Ніколи до кінця не знаєш, як складеться орнамент. Ви ніколи б не повірили, що усі ці фрагменти зроблені з тієї ж самої тканини», – розповідає Алла Титаренко, демонструючи квітчастий килим, що нагадує калейдоскоп.

Вироби рукодільниці викликали захоплення у відвідувачок майстер-класу. Залізничниці охоче спробували власноруч створити фрагменти за запропонованими шаблонами. А ще - замальовували та фотографували роботи з виставки, аби вдома спромогтися на щось подібне.