slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Напередодні 70-річчя Перемоги на станції Запоріжжя-Ліве було відкрито меморіальну дошку 12/5/2015

Напередодні 70-літнього ювілею Великої Перемоги на станції Запоріжжя-Ліве було урочисто відкрито меморіальну дошку. Вона присвячена героїчній сторінці в історії Придніпровської залізниці - участі в евакуації промислових підприємств Запоріжжя у 1941 році, і легендарному начальникові станції Віктору Яланському, який під обстрілами фашистських загарбників майже два місяці відправляв ешелони вглиб країни і залишався на робочому місці до останньої хвилини свого життя. Завдяки добре організованій роботі залізничників тоді вдалося успішно евакуювати 22 крупних промислових підприємства, а також 26 підприємств харчової та легкої промисловості міста.

Гостями пам’ятного заходу стали перший заступник мера Запоріжжя Дмитро Свіркін, начальник Запорізької дирекції залізничних перевезень Мирослав Савчук, представники духовенства, ветеранської організації магістралі, місцеві залізничники з дітьми та онуками.

«Нинішнє покоління запорізьких залізничників пам’ятає і шанує подвиг своїх батьків та дідів, що захищали Вітчизну на фронтах чи працювали задля Перемоги в тилу, мужність та героїзм своїх колег-залізничників, які в тяжкий для країни час гідно виконали громадянський та професійний обов’язок», - зазначив начальник Запорізької дирекції Мирослав Савчук.

Так, до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом усі учасники Великої Вітчизняної війни (а їх у регіональній ветеранській організації залізниці 742 чоловіки, у тому числі й 142 фронтовики) отримали матеріальну допомогу. П’ятнадцятьох цьогоріч відзначено подяками та почесними грамотами Державної адміністрації залізничного транспорту України та Придніпровської залізниці, а також знаком «Почесний ветеран Придніпровської залізниці».

Варто зазначити, що попри солідний вік, запорізькі ветерани-залізничники, традиційно були активними учасниками святкових заходів із нагоди Великої Перемоги. Зокрема, на станціях Запоріжжя-1, 2, Запоріжжя-Ліве, Пологи, Мелітополь пройшли зустрічі фронтовиків-залізничників із молоддю. Вони також узяли участь в урочистостях, що відбулися в Запорізькому архітектурно-меморіальному комплексі «Переправа», біля пам’ятника воїнам-визволителям, в мітингу-реквіємі «Скорботна мати», міській святковій програмі «Сонячна галявина».