slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Залізниця створила фільмофонд з охорони праці 4/6/2015

На Придніпровській залізниці створили спеціальний фільмофонд з питань охорони праці на залізничному транспорті. На цей час він налічує 162 відеофільми, значну частину яких виготовили в структурних підрозділах магістралі.

Ініціатором створення фільмофонду виступила служба охорони праці залізниці. Свій внесок зробили і фахівці інформаційно-обчислювального центру, які розмістили його на сервері і зробили доступним кожному працівникові підприємства.

Зібрані докупи відеофільми стосуються як технології робіт, так і безпеки руху, а також пожежної безпеки. Для зручності користувачів існує перелік фільмів, у якому зазначено порядковий номер, повну назву, тематику і тривалість кожного, виробника та рік випуску.

Утім, головне призначення дорожнього фільмофонду - це, насамперед, більш якісне проведення інструктажів, навчання з охорони праці та технічного навчання, значно ефективніша (за рахунок візуального сприйняття інформації) пропаганда безпечних умов праці.

«Згідно з дослідженнями візуальна інформація сприймається краще, ніж «сухий» текст чи доповідь, - говорить начальник служби охорони праці залізниці Віктор Келембет. – Тож сподіваємося, що «екранізація» нещасних випадків на виробництві, моделювання надзвичайних ситуацій та їх наслідків спонукатиме залізничників, особливо новачків, виконувати роботи виключно за правилами, допоможе уникнути власних помилок. До того ж, широке використання відеоматеріалів та іншої наочності у навчальному процесі цілком відповідає європейським стандартам».

Надалі дорожній фільмофонд поповнюватимуть усі фільми з питань охорони праці або технології виконання окремих робіт, які придбають чи власними силами виготовлять на залізниці.