slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровські залізничники занепокоєні: через недотримання правил безпеки на залізниці травмується все більше громадян 7/7/2015

Протягом першого півріччя 2015 року на Придніпровській магістралі травмувалося 36 громадян (з них 20 смертельно). Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість постраждалих зросла на три людини, а травмованих зі смертельними наслідками – на дві. Добре, що серед цьогорічних випадків невиробничого травматизму немає нещасть із неповнолітніми (торік зареєстровано один смертельний випадок).

За даними служби охорони праці, усі нещасні випадки зі сторонніми особами на залізниці сталися з вини самих громадян. Зокрема, через недотримання ними елементарних правил безпеки на залізничному транспорті. Відтак, найчастіше люди травмувалися, переходячи колії у неналежних місцях або перед поїздом, що наближається (відповідно 15 і 10 випадків). Ще двічі – внаслідок ходіння по коліях.

Серед травмованих переважають безробітні, пенсіонери та особи без постійного місця роботи. Причому жінки традиційно обачніші за чоловіків - цього року травмовано 31 представника сильної статі (18 з них смертельно) та 5 представниць слабкої (2 смертельно).

Щоб уникнути випадків невиробничого травматизму на Придніпровській магістралі вживають низку заходів. Так, на вокзалах і станціях пасажирів сповіщають по гучному зв’язку про правила безпеки на залізничному транспорті, прибуття та відправлення рухомого складу, а також маневрові роботи. Окрім того, регулярно виконується ремонт залізничних переїздів та посадкових платформ. Значну увагу приділяють оновленню приладів зовнішнього освітлення станцій, адже більшість нещасних випадків припадає вечірні та нічні години.

Особливу роль у профілактиці невиробничого травматизму відіграє профілактична робота, зокрема, серед учнівської та студентської молоді. Так, під час місячника безпеки залізничники провели тематичні заняття з показом відеофільмів для більш ніж 32 тисяч учнів і студентів навчальних закладів, розташованих неподалік від залізничного полотна. Крім того, у місцях, де водії та пішоходи перетинають колії, встановлено стенди з інформацією попереджувального характеру.