slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Інформаційний листок 30/5/2011

впровадження електронного документообігу при перевезенні вантажів у внутрішньому сполученні.

Шановні користувачі залізничних послуг!

З 04.05.2011 набрав чинність Наказ Міністерства інфраструктури України №800 від 01.11.2010 „Про затвердження порядку застосування електронного перевізного документа під час перевезень вантажів залізничним транспортом”, дозволяється у внутрішньому сполученні використання електронної накладної із застосуванням електронного підпису.

З 1 липня 2011 року Укрзалізниця запроваджує перевезення вантажів у внутрішньому сполученні за безпаперовою технологією. Інструментом для оформлення таких перевезень є програмне забезпечення АС Клієнт УЗ - автоматизована система з оформлення та обробки перевізних документів на перевезення вантажів залізничним транспортом України через мережу Інтернет безпосередньо на своєму робочому місці. Детальну інформацію можна отримати на офіційному сайти Укрзалізниці http://www.uz.gov.ua/

    Система АС Клієнт УЗ передбачає наступні варіанти експлуатації:
  • Робота в режимі формування та обробки електронних даних перевізних документів та підготовки паперових перевізних документів;
  • Робота в режимі формування та обробки електронних перевізних документів із застосуванням ЕЦП.

Загальні заходи по організації підключення до системи.

Доступ користувачів до АС Клієнт-УЗ здійснюється через загальну мережу Internet з використанням технології Virtual Private Network (VPN).

Для організації підключення до АС Клієнт-УЗ, робоче місце користувача під’єднується до загальної мережі Internet з пропускною спроможністю каналу не менш 56 kBit/s.

Для підключення до АС Клієнт-УЗ користувач заповнює електронну заявку на офіційному веб-сайті Укрзалізниці за адресою http://www.uz.gov.ua/as_client/. Обов’язковими реквізитами доступу для введення заявки є код ЄДРПОУ клієнта, код платника по ТехПД або код вантажовідправника або вантажоодержувача.

Для оформлення заявки на підключення до АС Клієнт-УЗ, користувач вводить в реєстраційну форму інформацію про підприємство, договір на організацію перевезення, про контактну особу відповідальну за організацію підключення до АС Клієнт-УЗ, та про наявність підключення до АС Месплан. При використанні для доступу до АС Клієнт-УЗ комп’ютера на якому вже організовано підключення до АС Месплан, додаткових настроювань для VPN-з’єднання клієнту здійснювати непотрібно.

У разі успішного завершення процесу реєстрації, на адресу електронної пошти контактної особи відправляється повідомлення з реквізитами доступу до системи: інструкції з організації VPN-з’єднання (у разі використання комп’ютера не підключеного до АС Месплан), параметри доступу до АС Клієнт-УЗ(ім’я та пароль) та адреса веб-сайта АС Клієнт-УЗ.

Після отримання повідомлення про реєстрацію, клієнт організовує на своєму комп’ютері VPN-з’єднання, підключається через мережу Інтернет до вказаного в повідомленні веб-сайту та вводить ім’я і пароль доступу до АС Клієнт-УЗ.

Консультації з організації доступу до АС Клієнт: (044) 406-29-49.

Консультації з організації VPN-з’єднання: (044) 465-09-61,465-26-15.

Заходи по організації роботи в системі із залученням ЕЦП:

1.Оформлення додатку про обмін електронними документами до договору про організацію перевезень та проведення розрахунків.

Починаючи з 22.06.2011 клієнти залізничного транспорту можуть звертатись до відповідальних працівників залізниці, що здійснюють роботу по укладанню основних договорів на організацію перевезення з питань оформлення відповідного додатку.

2.Отримання ключа електронного цифрового підпису.

Для роботи в режимі формування та обробки електронних перевізних документів клієнт залізничного транспорту отримує особистий ключ електронного цифрового підпису (ЕЦП). Ключ можливо отримати в будь якому акредитованому центрі сертифікації ключів України програмне забезпечення формування та перевірки ЕЦП якого сумісне з програмним забезпеченням АС Клієнт УЗ, або в Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК) Державного підприємства «Головний інформаційно-обчислювальний центр Державної адміністрації залізничного транспорту України» (ДП «ГІОЦ Укрзалізниці»).

Для отримання особистого ключа електронного цифрового підпису в АЦСК Укрзалізниці укладається з ДП «ГІОЦ Укрзалізниці» договір про надання інформаційних послуг ЕЦП АЦСК Укрзалізниці. Текст договору, перелік документів, необхідних для укладання договору та порядок отримання послуг ЕЦП розташовані на інформаційному WEB-ресурсі за адресою http://csk.uz.gov.ua. Контактні телефони (044) 465-39-03, 465-39-05.

Після укладання договору клієнт може звернутися за отриманням особистого ключа ЕЦП в АЦСК Укрзалізниці або один з регіональних пунктів реєстрації ключів за наступними адресами:

  • Головний пункт реєстрації, м. Київ, вул. І.Франка, 21, т. (044) 465-39-03, 465-39-05;
  • Пункт реєстрації Південної залізниці, м. Харків, вул. Червоноармійська, 15, т. (057) 724-43-46, 724-37-91;
  • Пункт реєстрації Донецької залізниці, м. Донецьк, бул. Пушкіна, 11, т. (062) 319-56-04, 319-74-60;
  • Пункт реєстрації Львівської залізниці, м. Львів, вул. Гоголя, 1, т. (032) 226-30-47, 226-27-40;
  • Пункт реєстрації Придніпровської залізниці, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 108, т. (056) 793-35-47;
  • Пункт реєстрації Одеської залізниці, м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 23, т. (048) 727-08-33.

Звертаємо увагу на те що для запису сформованого особистого ключа необхідно мати при собі власний носій інформації - стандартний флеш-накопічувач.