slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровські залізничники закликають дітей та їхніх батьків бути обачними на залізничних об’єктах 13/8/115

Діти та підлітки одними з перших потрапляють до групи ризику з травматизму на залізниці через відсутність у них достатнього життєвого досвіду, переоцінку власних сил та можливостей, необачність та звичайну юнацьку браваду. Саме тому роз’яснювальна робота серед неповнолітніх відіграє особливу роль у профілактиці невиробничого травматизму на Придніпровській магістралі.

Залізничники регулярно проводять місячники безпеки для учнів шкіл, коледжів та ПТУ, розташованих неподалік від залізниці. Востаннє - напередодні літніх канікул, коли участь у місячнику взяли понад 32 тисячі школярів та студентів. Фахівці з охорони праці прочитали їм близько 700 тематичних лекцій із показом відеофільмів та роздали близько 27,5 тис. ілюстрованих пам’яток та закладок із правилами безпеки.

Як зазначають у службі охорони праці магістралі, подібні заходи є досить дієвими. Так, у 2015 році випадків травмування дітей та підлітків на залізничних об’єктах зафіксовано не було. Однак є гіркий минулорічний досвід, коли на залізниці трапилися дві трагедії з неповнолітніми.

Найчастіше причиною нещасних випадків на залізниці стає необачність юних пішоходів та нехтування правилами елементарної безпеки. Підлітки нерідко прогулюються по коліях, аби продемонструвати відвагу та зробити ефектне фото на тлі рухомого складу, що наближається. Додаткову небезпеку створює користування гаджетами – музичними плеєрами та мобільними телефонами. Саме це заважає неповнолітнім звертати увагу на заборонну звукову чи світлову сигналізацію. Подібна необачність коштувала життя 14-річній дівчині, яка прогулювалася коліями у районі станції Нижньодніпровськ 18 липня минулого року. Дитина так захопилася телефонною розмовою, що не помітила вантажний потяг. Машиніст застосував екстрене гальмування, проте наїзду уникнути не вдалося.

Часом маленьких дітей можуть недогледіти дорослі, які й самі не виявляють підвищеної обачності на залізниці. Так, торік у лютому восьмирічний хлопчик стрибнув з платформи просто на колію, по якій рухався вантажний потяг, хоча поруч була його бабуся. Як і у вищезгаданому випадку, дитину не врятувало навіть екстрене гальмування.

Щоб запобігти подібним трагедіям, на станціях, посадочних платформах а також у місцях, де пішоходи перетинають залізничні колії, встановлено стенди з інформацією попереджувального характеру, через гучномовний зв’язок вокзалів та станцій лунають заклики до пасажирів бути обережними, попередження про рух маневрового складу.

Утім, як зазначають придніпровські залізничники, запорукою безпеки на залізничних об’єктах є не лише профілактичні заходи, але й особиста відповідальність – як дітей, так і їхніх батьків.