slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Вокзал Дніпропетровськ-Головний продовжує створювати комфортні умови для пасажирів з особливими потребами 17/9/2015

Придніпровська залізниця створює умови для безперешкодного перебування на території своїх вокзалів і станцій людей з обмеженими фізичними можливостями. Нещодавно на одному з найбільших вокзалів магістралі – Дніпропетровськ-Головний – було запроваджено кілька корисних нововведень для таких подорожуючих.

Передусім, для людей, змушених пересуватися на колісних кріслах, на вокзалі облаштували спеціальну касу (№28). Віконечко для замовлення у ній розташоване на такому рівні, щоб пасажир на візку міг вільно спілкуватися із касиром. Для більшої зручності касу обладнали ще й кнопкою виклику персоналу, який завжди готовий допомогти пасажиру-візочнику.

Подбали на вокзалі і про подорожуючих, що мають вади зору. Відтепер біля центрального входу, добових кас та хвіртки виходу на першу платформу спрацьовують спеціальні датчики, які звуковим сигналом сповіщають слабкозорого пасажира про сходи на його шляху.

Нагадаємо, що вокзал Дніпропетровськ-Головний має найкомфортніші на Придніпровській залізниці умови для перебування пасажирів з особливими потребами. Для таких осіб передбачені пандуси, спеціальні місця для паркування, кнопки виклику персоналу, туалети, є також позначки для слабкозорих – піктограми з опуклим шрифтом, які можна читати на дотик.

За потреби на вокзалі можна скористатися колісними кріслами (вони є у медпункті, багажному відділенні, камерах схову, адміністративному корпусі), а також спеціальними ношами для транспортування з платформ у вагони та навпаки.

Окрім того, на вокзалі Дніпропетровськ-Головний організовано роботу з приймання замовлень на перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями у спеціальних вагонах, обладнаних гідравлічними підйомниками, розширеними дверними проходами і тамбурами, спеціальними туалетами.

Зручність спеціалізованого рухомого складу, а також дніпропетровської вокзальної інфраструктури випробували і схвалили навіть закордонні фахівці. Цієї зими до вокзалу навідувалася делегація міжнародного проекту «Твіннінг», що мав на меті адаптацію залізничної інфраструктури України для пасажирів з особливими потребами. Фахівці проекту високо оцінили спецобладнання вокзального комплексу, а також дали поради стосовно подальшого його вдосконалення для «особливих» пасажирів, до яких і прислухалися залізничники.