slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровська залізниця: збільшити виплати відшкодувань за пільгові приміські перевезення вдалося завдяки плідній співпраці з місцевими адміністраціями 24/9/2015

Пасажири пільгових категорій цьогоріч становлять більш як третину усіх пасажирів, які скористалися поїздами Придніпровської залізниці у приміському сполученні. Так, протягом восьми місяців 2015 року магістраль перевезла приміськими поїздами 10 млн 130 тис. осіб, з яких 3 млн 387,9 тис - за соціальними тарифами.

За даними служби приміських пасажирських перевезень залізниці, пасажирів пільгових категорій порівняно з минулим роком побільшало майже на чверть (за аналогічний період 2014 року було перевезено 3 млн 200,4 тис. осіб).

Одночасно зі зростанням «пільгового» пасажиропотоку залізничники спостерігають ще одну тенденцію – суттєве зменшення суми боргу за пільгові приміські перевезення з боку їх замовників, місцевих держадміністрацій. Так, із початку 2015 року за соціальні перевезення пасажирів у приміському сполученні було нараховано 31 млн 535,7 тис. грн. На цей час підприємству відшкодовано вже 70,6% цієї суми - 22 млн 253,4 тис. грн. Для порівняння: протягом 8 місяців 2014 року магістралі було компенсовано лише 48% від суми фактичних нарахувань, а саме - 13 млн 115 тис. грн.

Позитивних зрушень досягнуто завдяки постійній роботі із замовниками пільгових перевезень та пошукові обопільно прийнятних рішень. Зокрема, Придніпровська залізниця широко практикує безготівкові взаєморозрахунки - так звані клірингові операції. Протягом восьми місяців 2015 року таким чином удалося погасити 21 млн 360,6 тис. грн – майже 67,7% загальної суми, яку завинили магістралі розпорядники державних коштів.

Окрім того, вже сьогодні залізничники піклуються про рівень компенсаційних відшкодувань у наступному році. Зокрема, на підприємстві підготували та направили у держадміністрації листи з вимогою закласти у місцеві бюджети суму субвенцій, достатню для повного повернення підприємству його витрат на пільгові приміські перевезення.