slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Інцидент з посадкою бійця АТО до поїзда № 120 Запоріжжя-Львів було вирішено самими залізничниками - без стороннього втручання 25/9/2015

Питання з посадкою до потяга № 120 Запоріжжя-Львів учасника АТО у робочому порядку вирішив начальник цього ж поїзда. Жодного телефонного дзвінка від кандидата у депутати однієї з обласних рад залізничникам не було.

Як раніше повідомлялося, Придніпровська залізниця провела службове розслідування інциденту щодо відмови провідника поїзда № 120 сполученням Запоріжжя-Львів у посадці військовослужбовцю, який пред’явив посвідчення учасника АТО. Про цей випадок інформувало Інтернет-видання «Тарасова правда».

Під час службового розслідування з’ясувалося, що провідник вагона, до якого по станції Запоріжжя намагався здійснити посадку учасник АТО, поставилася до ситуації формально і переправила бійця до начальника поїзда. Саме начальник поїзда № 120 Запоріжжя-Львів у робочому порядку і БЕЗ СТРОННЬОГО ВТРУЧАННЯ вирішив питання з посадкою учасника АТО до потяга.

За порушення вимог розпорядження Укрзалізниці щодо сприяння в організації проїзду учасників антитерористичної операції провіднику поїзда № 120 було оголошено догану. Начальника поїзда попереджено про недостатній контроль за дотриманням членами поїзної бригади своїх посадових обов'язків. Також на залізниці проведено відповідні додаткові інструктажі з усіма поїзними бригадами.

Принагідно нагадуємо, що відповідно до п. 7.2 Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України посадка в поїзд осіб, що здійснюють поїздку за повними проїзними документами, здійснюється за пред`явленням проїзного документа та документа, який посвідчує особу (паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта України, службового паспорта України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзного документа для виїзду за кордон особи, яку визнано біженцем, та особи, яка потребує додаткового захисту, довідки про звернення за захистом в Україні, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, картки мігранта, посвідчення біженця, проїзного документа біженця, паспортного документа іноземця та особи без громадянства).

Військовослужбовці мають право безкоштовного проїзду в поїздах далекого сполучення лише за військовим перевізним документом (ВПД), який видається військовими частинами та установами. Він є грошовим документом суворого обліку, на підставі якого проводяться розрахунки між залізницею та Міністерством оборони України. При оформленні поїздок військовим пасажирам в обмін на ВПД видається бланк «проїзний документ», який є підставою для посадки в поїзд.

В інших випадках проїзний документ оформляється в залізничній касі за готівковий розрахунок у порядку та в терміни, встановленні чинними правилами перевезень.

Для вирішення непередбачуваних ситуацій бійцям АТО слід звертатись до військового коменданта, у разі його відсутності – до чергового по вокзалу. Ці посадові особи зобов’язані сприяти учасникам АТО в оформленні проїзних документів та посадці в поїзд.

У разі відсутності квитків у касах для забезпечення проїзду учасників АТО Укрзалізницею як виняток дозволено оформлення проїзду за готівку з оформленням квитанції ГУ-57 безпосередньо начальником поїзда на шляху прямування.