slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

На залізниці посилюють протидію розкрадачам елементів залізничної інфраструктури та рухомого складу 5/10/2015

У вересні на Придніпровській залізниці провели місячник по забезпеченню схоронності інфраструктури залізничного транспорту, пов’язаної з безпекою руху поїздів. До проведення цього заходу залізничників спонукало стрімке зростання випадків розкрадання та пошкодження елементів залізничної інфраструктури і рухомого складу, що, на думку фахівців, стає реальною загрозою безпеці руху поїздів, а також потребує від залізниці дедалі більших витрат на відновлення.

Наприклад, протягом січня-серпня цього року сторонні особи скоїли на залізниці 462 крадіжки елементів верхньої будови колії (підкладок, стикових накладок, костилів, клемних болтів, рейок тощо). Залізниці було завдано збитків у сумі понад 1 млн 634 тис. грн, а з урахуванням відновних робіт – понад 2 млн 405 тис. грн.

За цей же період зафіксовано 131 випадок порушення нормальної роботи пристроїв електропостачання через втручання сторонніх осіб (розкрадання та пошкодження трансформаторів, контактних проводів, злиття трансформатор-ного мастила). Сума завданих збитків з урахуванням відновлення перевищила 1 млн. 370 тис. грн.

Доволі частими були й спроби вкрасти вантажі, які перевозить залізниця, а також випадки вандалізму щодо моторвагонного рухомого складу приміських поїздів, залізничних будівель та споруд тощо.

Під час вересневого місячника посилили контроль не тільки за найбільш криміногенними станціями та ділянками залізниці (Кушугум, Передатна, Плавні, Запоріжжя-Вантажне, П’ятихатки-Стикова, П’ятихатки, Рибальське, Нижньодніпровськ-Пристань, Баглій – Сухачівка – Дівка та ін.), але й за тим, як у структурних підрозділах магістралі викорінюють умови, що побічно сприяють розкрадачам.

Зокрема, було проведено позапланові перевірки залізничних підприємств, на яких були скоєні крадіжки матеріальних цінностей. Увагу керівників усіх структурних підрозділів звернули на необхідність посилити чи модернізувати захист місць, де зберігаються матеріальні цінності, виробничих та складських приміщень, облаштувати їх пристроями автоматичної сигналізації.

У ході місячника перевірялося, наскільки якісно на підприємствах та у структурних підрозділах залізниці розслідують випадки крадіжок та розобладнання, чи своєчасно повідомляють про випадки незаконних втручань у роботу залізничного транспорту, а також достовірність інформації, що надходить.

Пильна увага приділялася також оперативному реагуванню груп воєнізованої охорони на випадки незаконних втручань в роботу залізниці, підвищенню пильності залізничників під час роботи, а також діям у разі виявлення на об’єктах залізниці підозрілих речей чи сторонніх осіб.

Серед практичних результатів місячника – запобігання 9 спробам крадіжок елементів залізничної інфраструктури на суму понад 77,5 тис. грн, затримання 6 розкрадачів.

Зокрема, вночі 14 вересня начальник варти стрілецької команди Кривий Ріг-Головний отримав повідомлення від диспетчера про хибну зайнятість непарної колії на перегоні Кривий Ріг – Кривий Ріг-Західний. На місце події направили стрільця, який виявив відсутність двох дросель-трансформаторів та сліди мастила, що вели до приватного сектора. Уранці ВОХРівці за слідами мастила встановили подвір’я, куди, ймовірно, і доставили вкрадене майно. Правоохоронці ж виявили за вказаною адресою два розібраних дросель-трансформатори та обпалені мідні обмотки від них. Орієнтовна сума збитку, завданого залізниці, становила близько 67 тис. грн. За злочинні дії було затримано двох розкрадачів.